FAQ

FAQ

Časté dotazy ohledně svítilen společnosti NITECORE

 

Otázka 1 : Svítilna TM26 indikuje po nabití napětí baterie 4.2V, zatímco zákazník odečítá na svém vlastním měřícím přístroji napětí 4.16V. Je to normální ?

Odpověď: Ano, to je normální. Všechny nabíjecí svítilny společnosti NITECORE jsou nabíjeny s přesností na 1%. U baterií vyráběných jinými výrobci, nebo u baterií jiných typů se může napětí po nabití pohybovat mezi 4.16V a 4.24V. Proto je normální, že svítilna MT26 indikuje 4.2V.

 

Otázka 2: Proč může být intenzita světelného kuželu odlišná u dvou módů mající stejný výkon?

Odpověď: U stejného světelného toku může být kondenzace světla vyšší, zatímco intenzita je větší.

Definice intenzity: světelný tok je poměr k jednotce plochy. Jestliže je u světelného toku plocha menší, intenzita je vyšší. Toto lze snadno pochopit na příkladu stolní lampy. Použijeme stejnou žárovku, stejný světelný výkon se stejným počtem lumenů. Ale jestliže použijeme bílý papír k zhuštění světelného kuželu, budeme mít pocit, že světlo je jasnější, což je vlastně zapříčiněno vyšší intenzitou.

 

Otázka 3. Lze u svítilny MT1C použít baterii RCR123  jako na př. u PC10, za účelem zvýšení výkonu?

Odpověď: Toto se nedoporučuje. Svítilna MT1C a PC10 mají odlišnou elektroniku, stejně jako různé LEDky. MT1C je osazena XPG LED, která nepotřebuje vysoký napájecí proud.

 

Otázka 4: Mohou být svítilny NITECORE použity v prostředí s vysokou teplotou ?  Např. při zásahu hasičů v případě požáru?

Odpověď: Svítilny NITECORE lze normálně použít i při teplotách od 40°C do 80°C. Avšak při použití při velmi vysoké teplotě převyšující 80°C při navolení max. výkonu, může dojít ke zničení svítilny.

 

Otázka 5: Jak mohou nabíječky I2/I4 identifikovat baterie 3.0V, 3.2V,3.6V?

Odpověď: Nabíječky I2/I4 neinformují zákazníky o napětí baterie. Tuto informaci lze číst přímo z údajů na baterii. I4/I2 nepodporují nabíjení baterií LiPO4, které mají 3.2V. Ale mohou nabíjet baterie NIMH/NICD/Li-ion. Napětí NIMH/NICD baterie je 1.2V, a 3.7V u Li-ion batteries.

 

Otázka 6: Bude svítilna TM15 svítit jasněji, pokud bude napájena bateriemi 18650 místo bateriemi CR123?

Odpověď: Ano. Baterie 18650 batteries mají nižší vnitřní odpor ve srovnání s bateriemi CR123. Proto bude mít TM15 delší dobu použití a bude se méně zahřívat, což přispěje k lepšímu výkonu svítilny.

 

Otázka 7: Lze svítilnu EA4 snadno zničit, jestliže se často zapíná a vypíná?

Odpověď: Spínač EA4 je konstruován pro 10 000 zapnutí a vypnutí. Za normálních podmínek užívání, by měl být funkční po mnoho let. Pokud zapínáte a vypínáte svítilnu častěji než je třeba, spínač se   může opotřebit dříve. Při aktivaci 10x denně zůstane funkční tři roky. 

 

Otázka 8: Svítilna TM15 je napájena 4ks 18650 bateriemi, při nabíjení jsou baterie nabíjeny jedna po druhé nebo všechny naráz?

Odpověď: 4 baterie jsou nabíjeny najednou.

 

Otázka 9: Kolik má maximálně lumenů běžná červená a zelená LED?

Odpověď: Normálně jde o desítky lumenů. Počet lumenů se liší podle výrobců nebo typů. Vzhledem k pokračujícímu vývoji technologií jsou LED diody neustále výkonnější a výkonnější. Dobrými reprezentanty LED ve světě jsou CREE, Luminus ect. Nejnovější informace najdete na stránkách www.cree.com a www.luminus.com.

 

Otázka 10: Svítilnu EA2 nelze odemknout nebo je po odemknutí nefunkční, dokud znovu nevložíme baterie. Co je příčinou této poruchy?

Odpověď: Za prvé, toto se stává zřídka. Pokud se s tímto problémem setkáte při správném zacházení se svítilnou, informujte nás a zašlete nám ji ke kontrole. Tento problém může nastat pokud svítilna dostane silný náraz.