ANSI/NEMA FL-1

O normách ANSI / NEMA FL-1

Proč vytvářet normy
V poslední době bylo nutné vytvořit standardní normy pro výrobce svítilen. Kvůli absenci jednotné normy výkonnosti svítilen bylo obtížné poskytnout srovnatelné parametry o produktu a efektivně srovnat funkce a výhody, které spotřebitelé používají při výběru vhodné svítilny pro jejich specifické potřeby. Výzkum společnosti NITECORE ukazuje, že je třeba vytvořit platformu, která by byla prospěšná pro uživatele pro jejich správnou volbu při výběru svítilny.
Stejně jako kategorie se rychle mění i nové společnosti a produkty přicházející na trh. Technologie svítilen se radikálně změnila a spotřebitelé se chtějí dozvědět více o těchto nových moderních technologiích.
Aktuální agentury, jako je UL (Underwriters Laboratories), neposkytují výkonové normy pro svítilny, takže velcí prodejci zaměstnávají k tomuto účelu testovací firmy.

Normy svítilen
V reakci na tuto potřebu, 14 nejlepších společností výrobců svítilen, spolupracovalo při vypracování normy. Jednalo se o tyto produkty: ruční/přenosné svítilny, reflektory a čelové svítilny.
Byla podepsána norma ANSI / NEMA FL 1, která zahrnuje šest opatření. Každé opatření je definováno, má test specifikované procedury a přidružené ikonky k použití při reklamacích. Standardní ratifikace zahrnovala zástupce tří skupin: 1) Výrobců, 2) Uživatelů a 3) odborníků zastupujících všeobecné zájmy . Při ratifikaci nemohla ani jedna skupina představovat více než 50% z celkového hlasování.

Zde jsou informace, které jsou známé z veřejných zdrojů. Výkon svítilny je měřen s použitím nových baterií vložených do svítilny při jejím nákupu nebo, pokud žádné baterie nejsou vloženy pak, bateriemi doporučenými na obalu. Existuje šest používaných kritérií:

1 - Světelný výkon
- Hodnota v lumenech
- Celkový předpokládaný světelný výkon
- Hodnoty při použití nových a nepoužitých baterií (dodané ke svítilně)
- Měřeno na kulovém poli

2 - Doba provozu
- Hlášení v hodinách a / nebo minutách
- Nepřetržitý doba svitu od počátečního plného světelného výkonu, až po 10% svit počátečního světelného výkonu
- Hodnoty při použití nových a nepoužitých baterií (dodané ke svítilně)
- Měřeno v integrující koulí nebo s lux metr


3 - Světelný dosvit
- Hodnota v metrech
- Dosvit světla bude měřen na úroveň 0,25 lux.
- Hodnoty při použití nových a nepoužitých baterií (dodané ke svítilně)
- Měří lux metr

4 - Špičková svítivost
- Hodnota v Kandelech
- Maximální intenzita světla, které se nemění se vzdáleností
- Měří se lux metrem

5 - Krytí proti průniku vody
- 3 úrovně založené na ANSI / IEC 60529 Ochrana proti vniknutí IPXX standardu:
- Odolnost proti vodě - IPX4: stříkající ze všech směrů
- Voděodolná - IPX7: ponoření 1m po dobu 30 minut
- Ponorná - IPX8: ponoření hlouběji než 1 m (výrobce specifikuje hloubku) po dobu 4 hodin

6 - Odolnost proti nárazu
- Hodnota  v metrech
- Testováno pro pád na beton
- Testováno včetně baterií a v zapnutém stavu


ANSI (Americký Národní Institut Norem)
Tyto normy jsou akreditovány podle ANSI, což je soukromá nezisková organizace, která dohlíží na rozvoj dobrovolné shody norem pro výrobky, služby, procesy, systémy a personál ve Spojených státech. Organizace rovněž koordinuje americké standardy s mezinárodními normami, aby američtí produkty mohly být použity po celém světě.