Čelová svítilna HC90

Čelová svítilna HC90

Čelové svítilny se vyznačují svou variabilitou, co se možnosti jejich použití týče. Lze je používat během sportovních dovolených, kdekoliv v přírodě, popřípadě také v práci, jelikož umožňují mít obě ruce volné, ačkoliv poskytují stejnou kvalitu světla jako ruční svítilny.

Výhodou čelových svítilen jako takových je rovněž skutečnost, že vždy svítí právě tím směrem, kam se díváte, nemusíte tedy koordinovat dva pohyby s cílem si posvítit určitým směrem či na konkrétní objekt. Rozptyl světla vycházejícího z těla čelové svítilny je celých sto stupňů.

Svítilna HC90 je navíc vybavena mechanickým pouzdrem pro svítilnu samotnou, která umožňuje pohyb svítilna až do 90°, čímž dochází k eliminaci neosvětlování mrtvých zón. Centrální součástí svítilny je LED dioda, která dosahuje výkonnosti devíti set lumen. Tato výkonnost vyžaduje i odpovídající přísun energie, která je v ideálním případě dodávána akumulátorem 18650, který je možné díky jeho konstrukci nabíjet bez nutnosti vyjmutí z těla čelové svítilny HC90.

Svítilna svítí po nabití akumulátoru po maximální dobu dvou set hodin. Bílé světlo není však jediné, kterým svítilna disponuje. Součástí zařízení jsou rovněž LED diody s červenou, zelenou a modrou barvou. Světlo ven prochází skrze ultra čisté minerální sklíčko, které obsahuje také antireflexní vrstvu.

V těle čelové svítilny je zabudované teplotní čidlo, které kontroluje teplotu zařízení a předchází jeho poškození způsobené přehřátím. Čelová svítilna je zároveň odolná vůči vodě a nárazu, je tedy skutečně odolným pomocníkem v nepříznivém terénu za špatných povětrnostních podmínek i při vysokohorských túrách.

Svítilnu je možné postavit na patní koncovku a využít jejího světla jako klasické statické svítilny.