HC50 čelová svítilna

HC50 čelová svítilna

Multifunkční a výkonná čelová svítilna typu HC50 patří mezi nejkvalitnější svítidla svého druhu. Primárně byla tato svítilna zkonstruována pro outdoorové využití především rekreanty a turisty. Není však vyloučena ani její použitelnost při vysokohorské turistice. Z tohoto důvodu je možné ji pohodlně připevnit i na přilbu. Tím pádem se tedy stává i zařízením, které je možné prakticky využít během pracovní činnosti, kdy je potřebné umělé osvětlení a zároveň je nutné mít obě ruce zcela volné.

Hlavní zdroj světla poskytuje LED CREE dioda, kterou lze napájet pouze jednou Li-Ion baterií typu 18650. Při použití baterie této kvality dosahuje maximální doba svitu čtyř set hodin. Vedle toho, nejvyšší možný výkon z perspektivy intenzity paprsku lze kvantifikovat číslem 565 lumenů. Zdroj světla včetně napájecího zařízení lze od popruhů čelovky jednoduše odejmout. Popruhy je tím pádem možné prát v ruce či v pračce.

Od čelových svítilen se v dnešní době očekává prakticky totožná výkonnost, jako od příručních svítilen. Tato čelovka tedy rovněž poskytuje volbu režimů, dle intenzity svitu, čímž se úměrně zvyšuje i snižuje doba použitelnosti na jednu Li-Ion baterii. Vzhledem k tomu, že v terénu, kde především nalezne tato svítilna své uplatnění, je potřeba znát dobu, po kterou ji bude možné dále používat, je do zařízení zabudován i indikátor stavu baterie. 

Funkční část čelové svítilny je vyrobena z hliníkového matriálu, tedy je čelová baterka velmi lehká a její dlouhodobé nošení nezpůsobuje bolesti hlavy ani neestetické otlaky. Použitý materiál je vedle toho schopen chladit vnitřní zařízení a předejít jeho poškození vlivem příliš vysoké teploty.