Jak vybrat tu správnou svítilnu

Jak vybrat tu správnou svítilnu

Budiž světlo. Každý jsme závislí, více či méně, na kvalitním osvětlení. Jeho intenzita je ovšem rozdílná pro každého. V okamžiku, kdy hledáme novou svítilnu – přenosnou ruční, statickou či čelovou se musíme umět rozhodnout, jaké parametry jsou pro nás důležité a především znát, jaké charakteristické vlastnosti jednotlivé výrobky mohou mít.

Jedním z nejdůležitějších parametrů, kterým je potřeba věnovat pozornost je intenzita svitu, kterou jsou jednotlivé svítilny schopny vyprodukovat. Tento faktor je udáván v hodnotách lumen, které dosahují u některých typů svítilen hodnot v řádu tisíců. Nutno podotknout, že svit o těchto hodnotách je určen primárně pro potřeby bezpečnostních složek a zasahujících jednotek v terénu. Další skupinou jsou outdoorový nadšenci.

Hodnoty svitu lumen pohybující se v maximálním režimu do jednoho tisíce jsou dostačujícím osvětlovacím zařízením pro většinu zákazníků.

Další parament, kterému je dobré věnovat určitou pozornost je doba, po kterou je možné svítilnu používat. Samozřejmě i zde platí, čím více, tím lépe, ovšem není potřeba se zcela upínat k tomu, aby svítilnu bylo možné používat například 500 hodin. Málokdo tuto krajní mezi skutečně bude využívat.

Spíše je sledovat, jakým způsobem se svítilna nabíjí – zda prostřednictvím akumulátoru či prostřednictvím baterií. U baterií je potřeba věnovat pozornost tomu, jaký typ je nutné použít. U akumulátorů naopak, zda je lze nabíjet uvnitř svítilny, či je potřeba je před nabitím vyjmout.