LED svítilna Nitecore P16

LED svítilna Nitecore P16

Svítilna s obdivuhodně intenzivním svitem, dokonale zpracovanou optikou a extrémně dlouhou výdrží – takto stručně lze charakterizovat svítilnu, která se počátkem roku 2014 objevila na českém trhu.

Veškeré přednosti této svítilny jsou zapříčiněny precizním výběrem použitých komponent. Právě jednou z těchto nepostradatelných součástí svítilny Nitecore P16 je vysoce kvalitní LED Cree XM-L2 dioda. Tento zdroj světla nabízí bez mála jeden tisíc lumenů. Vzhledem k této obdivuhodné hodnotě je nasnadě věnovat pozornost i zbylým částem výrobku – především optice, která tento světelný výkon uvádí do prostoru. Její zpracování proto muselo být co nejpřesnější. Světlo svítilny ve výsledku dosahuje svitu až 289 metrů. Intenzita svitu a výdrž svítilny jsou závislé na síle použitého zdroje napájení (v tomto případě lithiové či li-Ionové baterie), jejichž sílu nepřetržitě ukazuje integrovaný indikátor.

Svítilna poskytuje veškeré vymoženosti, které zákazníci v dnešní době od obdobných výrobků očekávají. Je jimi například paměťová funkce, která při opětovném zapnutí svítilny spustí totožný režim, jaký byl uživatelem nastaven při posledním použití. Vzhledem k tomu, že svítilna NiteCore nabízí čtyři světelné módy, je tato funkce více než na místě. Veškeré světelné režimy jsou nastavitelné prostřednictvím bočního spínače, který je uživatelsky velice pohodlně situován.

Svítilna je rovněž voděodolná a nárazu vzdorná. Je ideálním společníkem na cesty i do práce. Její nadstandardní výbavu a funkčnost ocení i ti nejnáročnější uživatelé. Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého hliníku, který je na povrchu ošetřen eloxovou vrstvou.