LED svítilna Nitecore SRT6 Night Officer

LED svítilna Nitecore SRT6 Night Officer

Velice specificky ztvárněná svítilna, která svými vlastnostmi vyhovuje i vysokým požadavkům ozbrojených sil ČR a milovníků myslivosti. Vyzvedneme-li primárně její vlastnosti, které se přímo neslučují s obyčejnými svítilnami, na prvním místě v tomto případě bude její vysoká odolnost vůči nárazům a nechemickému poškození. Svítilnou lze v případě nutnosti rozbít pevné sklo, či materiál s obdobnými vlastnostmi.

Co se primárních rysů svítilny týče, lze u ní velice efektivně regulovat intenzitu svitu v rozmezí od 0,1 – 930 lumenů. Tato regulace je umožněna prostřednictvím inteligentního volícího proužku třetí generace typu SSR. Svit je u této NITECORE svítilny zprostředkováván CREE XM-L LED diodou. K dosažení dokonalého světla je potřeba synchronizovat kvalitní diody a stejně dobře zpracovaný reflektor, po němž je světlo vedeno. V tomto případě je reflektor na svém povrchu opatřen pokováním a zpracován digitální technikou. Vlivem souhry všech těchto faktorů je možné od svítilny očekávat maximální dosvit dosahující dvou set šedesáti metrů.

Vedle klasického, kontinuálního svícení, svítilna nabízí i stroboskopickou funkci, která je přínosná ve výjimečných situacích a zároveň i jako prvek pasivní obrany. Druhým, neméně podstatním módem je SOS svícení.

Svítilna je napájena jednou ekonomickou li-ion baterií typu 18650 popřípadě dvěma lithiovými. K indikaci snižující se výkonnosti baterie slouží červené světlo na povrchu svítilny, které na tento nedostatek majitele upozorní.

Svítilna je jako celek voděodolná. Vnitřní komponenty jsou chráněny před nepříznivými vnějšími vlivy nerezovým kroužkem. Z nerezového materiálu je vyroben také klips, který umožňuje praktické zavěšení na opasek či oblečení. Svítilna je vzhledem ke svému použití ztvárněna tak, aby eliminovala možnost kutálení a bylo možné ji postavit na spodní hranu.