Lovecká sada MT25

Lovecká sada MT25

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Pořekadlo vyjadřující obavy našich prapředků z neznámého. Pravda, lesy bývávaly hlubší a divočejší, plné divoké zvěře, loupežníků a údajně i pohádkových postav. Dnes je situace zcela jiná. Jediný, kdo má oprávněné obavy je zvěř. Z turistů, jezdců na čtyřkolkách a především z myslivců. Zejména jsou-li vybaveni loveckou sadou MT25.

Základ sady představuje taktická svítilna Nitecore MT25. Zdroj světla, velice výkonná dioda CREE XP-G (R5), vytváří s podporou hluboké paraboly úzký světelný paprsek s dosvitem až 228 metrů. Jednou z předností jsou dvě úrovně světelného výkonu Turbo a uživatelský. V rámci uživatelského módu jsou k dispozici pět světelných režimů: Vysoký, Střední, Nízký, Stroboskop a SOS.

Ale nejde pouze o samotnou svítilnu MT25. Myslivec pro klidnou pouť napříč lesem či na čekané uvítá příhodné doplňky tvořící součást lovecké sady. Multiplikační efekt tak svítilnu „vytuní“ v dokonalý celek, na který si každý rychle zvykne a začne se na něj spoléhat. I zběžný pohled do obsahu lovecké sady potěší:

Nabíječ i2 vybavený napájecím kabelem do autozásuvky zajistí funkčnost svítilny MT25 i při delším pobytu mimo dosah civilizace. Rezervní zdroj energie Li-lon Baterie 18650 tuto jistotu jen posiluje. Zajímavým a užitečným doplňkem je dálkový tlakový spínač s krouceným kabelem roztažitelným až na délku 40 centimetrů určený pro okamžitou (mžikovou) aktivaci svítilny.

Důležitý doplněk svítilny MT25 představují barevné filtry. Červený vhodný k nenápadnému pohybu noční přírodou. Jednou z vlastností červeného světla je, že není tak nápadné jako světlo bílé a přispívá tak k určité „neviditelnosti“. Světlo zbarvené zeleným filtrem je zase užitečné při prohlížení map a jiných dokumentů. Sklo objektivu oboustranně potažené minerálním povlakem garantuje vysokou propustnost světla a odolnost vůči zahřívání. Okruží filtru je vyrobeno z kvalitní tvrzené pryže odolné proti nárazům.

Samostatná svítilna MT25 je šikovný a užitečný pomocník. Lovecká sada MT25 je multifunkční nadstavbou a kdo ji jednou vyzkouší, tak na ni nedá dopustit.