Nitecore CB6 Chameleon

Nitecore CB6 Chameleon

Taktická svítilna, která nabízí několik druhů barev svícení. Jako u všech světelných zdrojů je jako primární světlo nastaveno bílé svícení prostřednictvím LED. Druhé světlo, vycházející z druhé samostatné LED je modré barvy. Další možné barevné variace lze spustit prostřednictvím vícebarevné LED, která je součástí této taktické svítilny.

Zabudování několika typů světla svítilnu uzpůsobuje k použití především bezpečnostními složkami – armádou i policií. Na své si zde přijdou i myslivci. Škála barev typu červená, modrá a zelená nabízí přesně to, co vyjmenované pracovní skupiny často od svítilen vyžadují.

Vzhledem k tomu, že jako primární světlo zde nefiguruje pouze bílá LED, ale bílá a modrá LED, byl pro přehlednost a lepší funkčnost přidán ještě jeden spínač. Obě tyto diody lze používat během rozdílných situací, kterým byly upraveny také jednotlivé intenzity svitu. S intenzitou svitu dochází také k proměnám nejdelší doby použitelnosti.

Bílá LED dosahuje intenzity svitu celých 440 lumen, které je možné používat po dobu více jak 100 minut. Tento režim, zvaný turbo je možné použít okamžitě po uvedení svítilny do provozu. Druhý nejvyšší režim v hodnotách lumen svítí o síle 280 lumen. Tento režim lze použít po dobu delší než tři hodiny.

Součástí svítilny Nitecore CB6 Chameleon je také patentovaná ochrana proti přepólování akumulátoru. Z ochranných prvků toto není ovšem všechno. Svítilnu rovněž chrání nerezový kroužek a reflektor je chráněn tvrzeným ultra čistým minerálním sklíčkem, které obsahuje také antireflexní vrstvu.

Z hlediska možného mechanického poškození se není nutné bát poškození funkčnosti svítilny při pádu maximálně ze 1,5 metru. Zároveň je možné svítilnu používat také pod vodní hladinou, ovšem nejhlouběji ve dvou metrech.