Nitecore CG6

Nitecore CG6

Svítilna nabízející možnost neupínat se pouze k jedné barvě světelné diody. Jako každá svítilna z řady chameleon poskytuje i tato svítilna Nitecore CG6 něco navíc. Světlo, které je produkováno vyzařuje primárně v bílém odstínu, vzhledem k tomu, že se jedná o nejvyhledávanější barvu u outdoorových svítilen. Zároveň lze ale svítilnou produkovat svit o zelené barvě. Zelená barva je u taktických svítilen rovněž vyhledávanou variantou jako sekundární zdroje světla. Zelené diody vydávají, co se do počtu lumenů týče slabší výkon, ovšem světlo zbarvené do zelena je pro lidské oko nejvíce viditelné i při použití nižšího výkonu.

Svítilna byla zkonstruována především pro použití vojskem, policií a případně myslivci. Proto splňuje vysoké nároky na její použití v otevřeném terénu. Zejména co se týče možností napájení svítilny, je zařízení přizpůsobeno i krizovým podmínkám. Svítilnu Nitecore CG6 lze napájet jak Li-Ion akumulátorem umístěným vně svítilny, ale také lithiovými bateriemi.

Z konstrukčního hlediska byly do svítilny Nitecore CG6 zakomponovány dvě samostatné paraboly, kde každá z nich je určena pro distribuci. Doba svitu u každé z nich se ovšem liší, i vzhledem k tomu, že náročnost na energii se odvíjí od intenzity svitu. Co se bíle LED týče, je možné jejím prostřednictvím svítit v rozmezí od 440 lumen do 1 lumen. V závislosti na intenzitě svitu se přímo mění i doba použití. Nejdelší možná doba svícení dosahuje až 400 hodin, přičemž nejkratší doba, spojená s režimem turbo čítá něco málo přes sto minut.

Zelená dioda dosahuje maximální výkonu o síle 185 lumen a nejnižšího rovné 30 lumen. Konstrukce svítilny je intuitivním způsobem vybavena rozlišnými tlačítky pro barevné a nebarevné svícení a samostatným spínačem režimu turbo, který je možné aktivovat pouze u bílé LED.