Nitecore CI6

Nitecore CI6

Taktická svítilna, která disponuje dvěma světelnými zdroji, prvním z nich je klasická bílá LED s 440 lumeny svitu. Sekundární svit v této svítilně je infračervená dioda, což ze svítilny činí zařízení vhodné pro široký segment zákazníků se specifickými požadavky na výkon a funkčnost.

Svítilna je určena pro použití jak v terénu, tak i v uzavřených místnostech. Lze ji uvést do provozu hned dvěma způsoby. Protože svítilna Nitecore CI6 disponuje více světelnými zdroji, lze každou z těchto svítilen samostatně sepnout. Ovšem aby se ovládání svítilny stalo ještě praktičtější, tak byla svítilna vybavena rovněž patním spínačem, který ulehčuje manipulaci se svítilnou především v rukavicích.

Primární zdroj světla, bílá CREE XP-G2 vytváří světelný kužel do vzdálenosti až 190 metrů. U svítilny lze samozřejmě nastavit také odlišné způsoby svícení, především co se intenzity svitu týče. Od zvolené intenzity svitu se odvíjí maximální doba použitelnosti svítilny u bílé LED. Nejdelší doba, po kterou lze se svítilnou svítit dosahuje 400 hodin, v tomto případě je ovšem nutné svítilnu nastavit na nejnižší možný světelný výkon, který je roven 1 lumen. Na druhou stranu, pro využití maximálního množství energie svítilny proměněné ve světlo, je nutné využít tolik baterie, že tato intenzita je možná pouze po dobu více jak sta minut.

Jak již bylo řečeno, svítilna disponuje také ultračerveným světlem. Vedle tohoto ojedinělého světelného zdroje lze u svítilny využít také vícebarevný světelný režim, který pokrývá červené, zelené i modré světlo. Veškerá tato světla mají své ojedinělé vlastnosti, které jsou užitečné při různých situacích pro různé cílové skupiny. Například modré světlo využijí i příslušníci ozbrojených sil, nebo také myslivci. Toto světelné zabarvení totiž umožňuje vidět krev. Na druhou stranu, světlo zelené dokonce některé zvířata nejsou schopna ani zaregistrovat, což je opět vhodná vlastnost svítilny především pro myslivce.