Nitecore CR6

Nitecore CR6

Taktická svítilna, kterou ocení jak běžný spotřebitel, tak náročnější zákazník. Svítilna má jako jedna z mála v těle zabudované dvě diody s odlišnými barvami. Doposud byla běžná praxe, že pro změnu barvy světla bylo nutné ručně vyměnit filtr vně reflektoru. Svítilna Nitecore CR6 však učiní změnu barvy světla jedním stisknutím. Navíc, barev je v této řadě k dispozici hned několik.

Primární diodou je ovšem bílá LED, která září maximálně o síle 440 lumen. S intenzitou svitu lze samozřejmě pracovat a přizpůsobit ji aktuálním světelným podmínkám. Výdrž baterií se ruku v ruce zvyšuje s tím, jak se intenzita záření snižuje. Nejdelší doba, po kterou lze svítilnu s jednou sadou baterií používat je 400 hodin při nastavení nejnižšího světelného výkonu o záři 1 lumen.

Následují barevná diody -  červená, zelená nebo modrá. Například červená dioda je schopna svítit maximálně o síle 120 lumen. Vzhledem k tomu, že svítilna byla primárně určena a zkonstruována dle pokynů vojska a armády, je vhodné znát přednosti jednotlivých barev. Světlo ze svítilny v obou případech vychází skrze ultra čisté minerální sklíčko, které je ošetřeno antireflexní vrstvou.

Červená barva produkovaná diodou je pro lidské oko ve tmě nejhůře rozpoznatelná, na rozdíl od zelené, kterou spatříme velice jednoduše. Modré světlo ve tmě zvýrazňuje stopy krve, což využijí jak bezpečnostní složky, tak i třeba myslivci. Svítilna NiteCore CR6 je proto skvělou puškohledovou svítilnou, kterou lze při odejmutí použít i jako příruční svítilnu. Hmotnost svítilny bez baterií je pouhých 138 gramů. Její nošení a používání je tedy velice pohodlné a vlivem konstrukce a kvalitních materiálů rovněž spolehlivé.

Vzhledem k přítomnosti dvou LED bylo nutné při konstrukci zakomponovat do svítilny také dvě tlačítka, jimiž lze jednotlivé barvy sepínat. Obě LED nabízejí také režim svícení turbo, které je nutné aktivovat stisknutím patního spínače.