Nitecore CR6 lovecká sada

Nitecore CR6 lovecká sada

Mysliveček na čekané, lhostejno zda mladý či dříve narozený, tu a tam zatouží po paprsku světla. K tomuto účelu si pořídí svítilnu, nejlépe značku Nitecore. Časem zjistí, že svítilně něco chybí a začne pátrat po doplňcích, které zvýší uživatelský komfort nebo nabízí nové, lepší funkce. Prozíravý myslivec dokáže takové riziko obejít a rovnou si pořídí loveckou sadu. V široké nabídce jistě najde takovou, která mu nejen udělá radost, ale také uspokojí jeho nároky. Takovou jako je například lovecká sada CR6.

Jak sám název napovídá, základ sady tvoří svítilna Nitecore CR6. Přezdívku „chameleon“ získala díky dvojité parabole skrývající dvě diody LED, jednu barvy bílé a druhou červenou. K nim navíc tři sekundární barevné diody svítící modře, zeleně a červeně. Bílá LED dosahuje výkonu 440 lumenů v režimu Turbo s dosvitem do vzdálenosti 190 metrů s tím, že disponuje i nižšími výkony, a to Vysokým, Středním, Nízkým a Nejnižším. Červená s výkonem 120 lumenů v režimu Vysoký s dosvitem 150 metrů a méně výkonnými režimy Středním a Nízkým. Barevné svícení je pro pohyb v noční přírodě velmi důležité, protože umožňuje vidět, aniž by plašilo zvěř a upozorňovalo na přítomnost člověka.

Lovecká sada CR6 kromě svítilny obsahuje dalších osm potřebných doplňků. Nabíječ i2, jelikož svítilnu je možné dobíjet při použití vhodných akumulátorů (viz. popis CR6). Součástí sady jsou také baterie Li-lon 18650. Důležitý je zelený filtr NFR40, protože zvěř zelené světlo nevnímá. Dále pak dálkový tlakový spínač RSW1, taktický kroužek svítilny, zápěstní poutko, napájecí kabel nabíječky z autozásuvky a nylonové pouzdro. Pravda, žádná sada nemůže obsahovat vše. Například montáže, jejichž výběr závisí na používané zbrani.

Svítilna CR6 je taktická svítilna navržená pro potřeby myslivců, policie a armády. Jako taková je připravena i na hrubší zacházení. Tělo vyrobené ze slitiny leteckého hliníku s povrchem eloxovaným metodou HAIII něco vydrží. Mimo jiné i pád z výšky 1,5 metru a ponor až do hloubky 2 metry (norma IPX-8).

Kdo chce víc, ten nebude dlouho přemýšlet a navštíví některého z prodejců Nitecore, odkud si odnese svou vlastní loveckou sadu