Nitecore EA11

Nitecore EA11

Svítilna, která disponuje dvěma zdroji světla. Prvním z nich je klasická LED typu CREE, která produkuje standardní bílé světlo a dosahuje maximálního výkonu až 900 lumenů. Sekundární diodu zde tvoří zdroj červeného světla, který hojně využívají například myslivci či ochránci zvířat. Červené světlo je totiž pro zvířata mnohem přirozenější, než klasické bílé.

Tyto světelné výkony jsou podpořeny špičkově zpracovaným reflektorem, který dohromady s použitou optiku zaručuje výjimečný výkon svítilen Nitecore EA11. Díky všem těmto faktorům disponuje svítilna dosvitem 190 m.

Vzhledem k možnosti využívat dva světelné zdroje byl do svítilny zabudován duální spínač, který umožňuje jednoduchý výběr mezi celkem 9 světelnými režimy. Tyto světelné režimy se odlišují buďto intenzitou, způsobem či barvou svitu. U světelných módů s odlišnou intenzitou svitu lze volit celkem mezi pěti režimy. Tyto režimy se pohybují mezi 900 lumeny a 1 lumenem. Druhá skupina světelných režimů se liší způsobem svitu, tedy zda je paprsek přerušován do rytmu stroboskopického svícení nebo SOS a Maják. A konečně, u sekundární diody lze spustit právě jeden režim – kontinuální svícení červeného světla.

Maximální doba svitu, kterou je svítilna Nitecore EA11 schopna nabídnout, dosahuje dvanácti hodin. O tom, po jakou dobu bude možné svítilnu nadále používat, informuje neustále indikátor výkonu baterie.

Svítilnu Nitecore EA11 je možné velice pohodlně uchopit do dlaně. Součástí svítilny je praktický klip, díky kterému lze svítilnu připevnit k oblečení či jiným pomůckám. Svítilnu lze rovněž postavit na zadní část, svítí tím pádem vzhůru do prostoru. V případě, že by byla cizím zaviněním shozena na zem, neutrpí žádné větší škody, pokud pád nebude z výšky překračující 1,5 metru.