Nitecore EA2 Outdoorová svítilna

Nitecore EA2 Outdoorová svítilna

Světelný zdroj svítilny, CREE XP-G R5 LED diodu, lze spouštět na pět světelných režimů. Světelné výkony se pohybují od 280 lumenů do 3 lumenů, kdy se vzrůstající intenzitou svitu se snižuje doba použitelnosti svítilny. Při zvolení mikro světelného výkonu svítilny lze Nitecore EA2 používat nepřetržitě po dobu 150 hodin. Naopak, režim turbo o síle 280 lumen, napájecí zdroj vydrží méně jak dvě hodiny. Svítilna je schopna svítit také stroboskopicky. Energii k chodu této svítilny dodávají dvě AA baterie. Veškeré funkce jsou ovládány párem elektrických tlačítkových spínačů, mezi nimiž je umístěna LED dioda informující majitele o stavu baterií. Tato červená LED dioda najde své uplatnění i jako noční orientační světlo.

Světlo tvořené LED diodou prostupuje do vnějšího prostoru skrz ultra čiré sklo, které je opatřeno antireflexním povrchem. Reflektor, po němž je světlo vedeno, vytváří nejvyšší možný dosvit, který dosahuje 141 metrů. Přední sklíčko svítilny je po svém obvodu chráněno nerezovým kroužkem, jenž zároveň zabraňuje proniknutí tekutin do vnitřní struktury svítilny Nitecore EA2.

Svítilna jako celek je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku, který je na svém povrchu ošetřen eloxováním podle HAIII military normy.  Konstrukční materiál spolu s nerezovým kroužkem umožňuje použití svítilny i pod vodní hladinou po dobu 30 minut.