Nitecore EA21

Nitecore EA21

Taktická svítilna Nitecore EA21, kterou lze svítit až 50 000 hodin, dosahuje maximálního svitu až 360 lm. Zdrojem světla u této svítilny je kromě primární CREE LED také sekundární červená dioda.

Obě tyto diody lze sepnout v několika různých režimech, do kterých se svítilna dostane po sepnutí duálního spínače. Módy, které je možné nastavit, jsou buďto kontinuální, nebo také přerušované. Svítilna disponuje jak ultra nízkým režimem, tak i režimem turbo, mezi těmito světelnými režimy jsou také vysoký, střední, nízký a z hlediska přerušovaných režimů sos, stroboskop a maják. Při nastavení ultra-nízkého režimu je možné svítilnu používat po dobu až 30 hodin. Nastavenou intenzitu svitu celou dobu bez jakéhokoliv kolísání výkonu zabezpečuje digitálně kontrolovaný konstantní proud.

Jako zdroj energie je nutné použít dvě AA baterie, o jejichž napětí neustále informuje indikátor výkonu, který měří s přesností na 0,1 V.

Z vizuálního hlediska je svítilna vybavena ultra-čirým předním sklíčkem, které spolu s dvojitou optikou a výkonným reflektorem zabezpečuje ten nejlepší možný svit.

Svítilna Nitecore EA21 patří mezi taktické svítilny, musí být tedy schopna splnit větší nároky, než jiné svítilny, které jsou určeny pro běžné použití. Svítilna je proto vyrobena z leteckého hliníku, který je extrémně odolný. Lze ji zařadit také do kategorie voděodolných svítilen, které jsou zároveň i nárazu vzdorné až do výšky 1,5 metru.

Z praktického hlediska lze rovněž vyzdvihnout možnost postavit svítilnu tak, aby svítila směrem vzhůru.