NiteCore EA4 – outdoorová svítilna

NiteCore EA4 – outdoorová svítilna

Svítilna, která se svými rozměry řadí mezi nejmenší a nejvýkonnější zařízení, je produktem právě společnosti NiteCore. Z tohoto zjištění zcela jasně vyplývá, že výrobek dosahuje velice vysoké kvality. NiteCore EA4, stejně jako zbylé svítilny z dílny společnosti NiteCore byly vyrobeny dle přísných pravidel určených Spojenými státy Americkými.

Ze základních vlastností svítilny lze zmínit, že se jedná o baterku určenou pro potřeby široké veřejnosti. Hlavní součástí svítilny jsou výkonné LED diody, které byly potvrzeny jako nejlepší možné řešení pro přenosné svítilny. Vyznačují se nejen ekologickou šetrností, ale také ostrým a dlouhotrvajícím svitem. I při použití sebevýkonnější LED diody je ale potřeba se zaměřit i na ostatní důležité komponenty. Svítilna NiteCore EA4, by rozhodně nemohla dosahovat takových výsledků, pokud by stejně kvalitním způsobem nebyla zhotovena také optika svítilny.

Jaké jsou tedy reálné hodnoty, které vám tato svítilna může nabídnout? V prvé řadě je potřeba zmínit, že k optimálnímu výkonu je nutné použít kvalitní AA baterie, v počtu čtyřech kusů. Maximální možný výkon svítilny NiteCore poté dosahuje až 860 lumenů po dobu méně než dvou hodin. Přesně dvě hodiny svitu je možné získat při nastavení druhého nejvyššího režimu o intenzitě 550 lumen. Střední, nízký a ultra nízký výkon se pohybují v rozmezí čtyř a půl hodiny do dvaceti dvou hodin nepřetržitého svícení. I přes tyto obdivuhodné vlastnosti je zařízení velice lehké a jak již bylo zmíněno, především skladné.

Kontinuální svícení není však jediné, které výrobek NiteCore poskytuje. Rovněž lze nastavit stroboskopickou funkci, která je užitečná nejen k vysílání signálu SOS, ale také jako sebeobranný prvek k znemožnění vidění u útočníka.