Nitecore EA41

Nitecore EA41

Extrémně výkonná svítilna, který disponuje velice intenzivním svitem, který je viditelný do vzdálenosti až 376 metrů. V porovnání s běžnými svítilnami tak svítilna Nitecore EA41 přesahuje průměrnou výkonnost ostatních svítilen více jak dvakrát. Pro zajištění takového světelného výkonu byla do svítilny instalována světelná LED typu CREE XM-L, jejíž světlo je do prostoru vedeno skrze precizně zpracovanou optiku a reflektor.

Výkon svítilny lze nastavit na několik světelných režimů. Jednotlivé režimy se odlišují podle intenzity svitu, ale také podle doby, na kterou lze svítilnu nastavit. Svítilnu lze nastavit celkem na pět kontinuálních světelných režimu. Nejvyšším z nich je světelný mód s již zmiňovanými 1020 lumeny, který lze ovšem nechat v plně funkčním režimu pouze 105 minut. U svítilen Nitecore je tento čas určený pro turbo režimy u více kategorií svítilen, ovšem výkonnostní hodnoty zdaleka nedosahují světelných kvalit této svítilny. V případě nouze, kdy je svítilnu nutné udržet v provozu po maximální možnou dobu je vhodné nastavit naopak mikro režim, kdy svítilna produkuje svit o síle 1 lumen, ovšem je provozuschopná po dobu až 400 hodin.

Vedle spektra kontinuálních režimů lze v situacích, které jsou nutné pro záchranu života jak majitele svítilny, tak osob ztracených v přírodě, zvolit přerušované svícení s frekvencí SOS, popřípadě stroboskopické světlo nebo maják.

Svítilna byla vyrobena ze slitiny leteckého hliníku, který byl vylepšen eloxem normy HAIII military. Svítilna Nitecore EA41 je dlouhá přesně dvanáct centimetrů, je tedy neobvykle skladná. Její velikost tedy umožňuje využití ekologických baterií typu AA. Její uplatnění je možné především v terénu, jelikož je odolná vůči mnoha vnějším vlivům, včetně vody. Svítilna je rovněž nárazuvzdorná a to do výšky až 1,5 metru.