NITECORE EA45S

NITECORE EA45S

Svítilna EA45S je další člen široce rozvětvené rodiny NITECORE vyráběný technologií tlakového vstřikování slitiny leteckého hlinku. Uživatele tak rozmazluje hned několik výhod. Na prvním místě stojí dokonalý ergonomický design klasickým obráběním prakticky nedosažitelný spolu s dvojnásobnou odolností proti poškození oproti běžným svítilnám. Dokonalost v jednoduchosti znamená, že EA45S je vytvořena z pouhých dvou dílů, korpusu a uzávěru, na který ji lze i postavit.

Dva spínače u hlavy svítilny dovolují volit celkem mezi osmi světelnými režimy. Prvních pět odlišuje velikost světelného toku: Turbo – 1000 lumenů, vysoký – 430 lumenů, střední – 210 lumenů, nízký – 45 lumenů a ultra nízký – 1 lumen. Poslední tři jsou speciální pomocníci v nouzových situacích: Stroboskop, SOS a maják. Za dosvit až do vzdálenosti 402 metrů vděčí Nitecore EA45S dokonale hladkému reflektoru SMO, hluboké parabole a tvrzenému ultra čirému přednímu sklíčku s oboustrannou antireflexní úpravou. Jako zdroj světla používá LED CREE XP-L HI V3. Napájení zajišťují čtyři AA baterie, a to po dobu 45 minut při maximálním světelném toku nebo 420 hodin při nejmenším o hodnotě 1 lumenu.
 
Také vysoce účinná elektronika tvoří skvělou pověst EA45S. Brání jejímu poškození nesprávným vložením baterií, signalizuje jejich zbytkové napětí s přesností 0,1 voltu a zabezpečuje napájení zdroje světla konstantním proudem v průběhu snižování disponibilního napětí a garantuje tím stálý světelný výkon.

Ani ostatní vlastnosti svítilny nejsou k zahození. Odolnost při pádu až z výšky 1,5 metru, vodotěsnost do hloubky 2 metry (norma IPX), eloxovaný povrch dle normy HAIII military. Možnost dokoupení barevných filtrů (červeného, zeleného, modrého a bílého) umožňuje simulací dalších světelných režimů vlastních kategorii Nitecore SRT

To vše předurčuje Nitecore EA45S k širokému spektru možného užití. Od pohybu v náročném terénu přes výpravy nejrůznějšího druhu, například do jeskyní, až po lovecké dohledávky a pátrání všeho druhu. 

S EA45S se nemusíte obávat ani té nejhlubší tmy.