Nitecore EA8

Nitecore EA8
Svítilna, kterou lze svítit prakticky za každých povětrnostních podmínek, je vybavena vším, co můžete v terénu potřebovat. Svítilna Nitecore EA8 dosahuje maximálního svitu o síle 900 lumen. Pro zajištění svitu o této intenzitě je potřeba svítilně dodat potřebnou energii, kterou tato svítilna čerpá z 8 AA baterií. Vložení baterií s ověřenou kvalitou zaručuje funkčnost svítilny po dobu až 800 hodin. Obdivuhodný výkon, kterým svítilna disponuje, přímo souvisí také s kvalitní optikou, po které je světlo vedeno. Správná konstrukce optiky umožňuje dosvit do vzdálenosti 490 metrů.
 
Je záhodno říci, že svítilna samozřejmě nenabízí pouze jeden světelný režim – v tomto případě naopak můžeme hovořit o osmi světelných režimech, které se od sebe liší nejen intenzitou svitu, ale také způsobem, jakým světlo po reflektoru vystupuje ven.
 
Co se jednotlivých světelných režimů týče, nastavitelnost nejvyššího možného režimu – turbo – s intenzitou svitu 900 lumenů, je možné po dobu dvou hodin. Vysoký režim s 580 lumeny je svitu schopný po dobu necelých čtyř hodin. Střední režim, kterým svítilna disponuje s celými 180 lumeny lze využívat až 14 hodin. Je nutné podotknout, že touto intenzitou, která zde figuruje ve středních hodnotách, u většiny klasických svítilen setkáme spíše na hodnotách nejvyšších, zdali vůbec. Nízký režim se pohybuje okolo hodnoty 50 lumen a je možné jej mít k dispozici až 60 hodin. Poslední z kontinuálních režimů je režim ultra nízký, s hodnotou 1 lumenu, který je ovšem možné používat až 800 hodin. Vedle těchto kontinuálních režimů lze pomocí duálního spínače zvolit také stroboskopický režim, režim maják a sos. Tyto režimy lze použít jak v sebeobraně pro oslepení protivníka tak pro přivolání pomoci.
 
Reflektor a LED jsou chráněny mimo jiné tvrzeným předním sklíčkem, které je vybaveno antireflexním povrchem. Pro ochranu veškerých vnitřních komponent je určen nerezový čelní kroužek, který zabezpečuje spolu s použitým materiálem, že je svítilna voděodolným zařízením.