Nitecore EA81

Nitecore EA81

Moderně vzhlížející svítilna, která produkuje mnohonásobě větší hodnoty svitu než většina dostupných ručních svítilen. Nitecore EA81 obsahuje LED CREE XHP50, která je schopna produkovat svit o síle až 2150 lumen. Je nutné podotknout, že standardně svítilny nepřekračují hodnotu svitu 1000 lumen. 

Tento obdivuhodný výkon je viditelný do vzdálenosti až 462 metrů. Pro uvedení svítilny do provozu je nutné dodat také požadované zdroje energie, kterými v případě této svítilny jsou AA baterie v počtu 8 kusů. Výrobce v případě této svítilny jinak nespecifikuje, zda se musí jednat o lithiové, či alkalické baterie. Výkonnost svítilny je při použití obou typů baterií totožná. 

Svítilna je určena pro využití v extrémních podmínkách, například při záchranných misích, průzkumných a pátracích výpravách nebo i při extrémních sportech. Svítilnu je možné v těchto případech využívat po dobu až 810 hodin, v případě že je nastaven ultra nízký výkon, během kterého svítilna svítí v hodnotě jednoho lumen. 

Na druhou stranu nejvyšší možný světelný výkon, který dosahuje svitu 2150 lumen, je možné využívat po dobu 95 minut. Pro stále nadstandardní světelný výkon lze zvolit druhý nejvyšší světelný režim, který září o síle 1200 lumen. Tato hodnota je ovšem stále větší, než co lze nalézt u jiných ručních svítidel. 

Vzhledem k jejímu možnému využití v těchto specifických podmínkách, byla náležitě upravena i technická stránka zařízení. Svítilna Nitecore EA81 je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku, který je opatřen eloxováním, které odpovídá HAIII military.  Do přední části bylo zasazeno tvrzené ultra čiré sklíčko, skrze něž proniká světlo do vnějšího prostoru. Veškeré vnitřní technologie jsou chráněné čelním nerezovým kroužkem.