Nitecore EAX

Nitecore EAX

Snáze přenosná a skladná svítilna pro náročné. Takto lze v krátkosti a výstižně popsat nejvýkonnější svítilnu Nitecore v kategorii outdoorových zařízení. Spolu se svítilnou Nitecore EAX se můžete zcela bez obav vypravit na dobrodružnou výpravu s určitostí, že jste si pro své potřeby jinou takto kompaktní a kvalitní svítilnu nemohli zvolit.

Světlo je produkováno dvěma CREE diodami, které poskytují jejímu vlastníkovi intenzitu svitu o síle dva tisíce lumen. Tyto hodnoty se primárně objevují spíše u přenosných osvětlovacích zařízení, než u ručních svítilen. Světlo o této intenzitě je možné spatřit a reálně použít až ve vzdálenosti necelých pěti set metrů.

Spotřeba energie svítilny je vedle intenzity světla rovněž velmi důležitým faktorem. Svítilna Nitecore EAX je napájena osmi AA bateriemi, jejichž životnost se úměrně zvyšuje či snižuje v závislosti na spotřebě jednotlivých světelných režimů. Nejvyšší režim, který září avizovaným výkonem 2000 lumen lze používat po dobu půl druhé hodiny. Vysoký výkon, o síle 1200 lumen prodlouží životnost baterií o patnáct minut. O poznání lépe jsou na tom režimy s výkony 400 a 150 lumen, kterými je možné nepřetržitě svítit po dobu osmnácti a sedmi hodin. Mikro režim, který nabízí svit o síle jeden lumen, je možné používat až 800 hodin. Vedle těchto klasických funkcí lze svítilnu využít i v nouzových situacích jako signalizaci volání o pomoc. Velice jednoduše lze spustit režim SOS, který informuje vaše okolí na velkou vzdálenost o tom, kde se právě nacházíte.

Před každou výpravou je vhodné zkontrolovat stav baterií. Tuto informaci lze získat pohledem na integrovanou kontrolku, která nepřetržitě monitoruje energii v bateriích.
Svítilnou lze také svítit i pod vodní hladinou, je voděodolná a i nárazu vzdorná, je tedy skutečně všestranným zařízením, které lze bez obav v přírodě použít, aniž byste museli jeho přepravě a používání věnovat přílišnou pozornost.