Nitecore EC1

Nitecore EC1

Unikátní svítilna ve velice praktické velikosti na cestování, ale i skladování patří mezi výrobky, které ve své kategorii nabízejí opět něco navíc. Přidaná hodnota u svítilny NiteCore EC1 pramení především z mnohem větší intenzitu svitu a zářivosti světelného kuželu, než je tomu u konkurenčních produktů.

Vysoká intenzita i kvalita světla je zapříčiněna zabudovanou LED CREE diodou, která nabízí světelný výkon o síle 280 lumenů. Ačkoliv se tato hodnota v porovnání s ultra výkonnými svítilnami může zdát jako zanedbatelná, je nutné si uvědomit, s jakou velikostí zařízení máme v tomto případě co dočinění. Svítilna NiteCore EC1 měří necelých sedm centimetrů a u výrobků v této velikosti zřídkakdy nacházíme svítilny s intenzitou svitu vyšší než sto lumen.

Svítilnu NiteCore EC1 je ovšem možné nastavit i na odlišné módy svícení, celkově jich svítilna nabízí hned sedm - včetně stroboskopického a SOS svícení. Hlavní světelné režimy se liší nejen intenzitou svitu, ale také spotřebou baterií. Vzhledem k tomu, že turbo režim a vysoký režim jsou pro baterii nejvyšší zátěží, po určité době, úměrně s tím, jak dochází svítilně energie na vysokou intenzitu svitu, se režimy plynule střídají až do režimu micro. 

O aktuálním stavu baterie informuje sekundární světelná dioda v červené barvě. Indikátor stavu baterií je aktivní po celou dobu, jen frekvence blikání se mění – čím častěji dioda bliká, tím více se snižuje intenzita svitu kvůli slabým bateriím. 

Jelikož je svítilna vyrobena primárně pro outdoorové aktivity, musí splňovat i určitě požadavky zabraňující mechanickému poškození vlivem nárazů, pádů, ale i dočasnému výskytu ve vodě. Dle ověřených testů svítilna NiteCore odolává nárazům z výšky půl druhého metru a je schopna svítit i pod vodní hladinou do hloubky dvou metrů.