Nitecore EC11

Nitecore EC11

Svítilna, která uživatelům nabízí volit mezi dvěma zdroji světla, jimiž jsou klasická bílá dioda typu CREE  XM-L LED a rovněž sekundární červená dioda. Primární bílá dioda dosahuje osmi světelných módů, z nichž je celkem pět kontinuálních. Tyto světelné režimy se odlišují v závislosti na požadovaném výkonu a zároveň od kvality vložených baterií. Svítilna je provozu schopná při použití baterií typů IMR18350 nebo také CR123A. V prvním uvedeném případě se jedná o akumulátor, který lze opětovně dobíjet.

Největší světelný výkon, které je svítilna u bílé LED diody schopná, dosahuje intenzity svitu 900 lumenů. Pokud jsou ovšem do svítilny vložené baterie CR123A, je maximální svit roven hodnotě 430 lumenů. U nižších světelných režimů již rozdíly v intenzitě svitu netvoří takové rozdíly, pokud mezi sebou porovnáváme využití výše uvedených zdrojů energie. Druhý největší režim je poté roven buďto 300 nebo 230 lumenům, střední hodnotám mezi 160 a 100 lumeny. Intenzita svitu ovšem ovlivňuje také dobu použitelnosti. Ačkoliv výkon při použití baterií CR123A nedosahuje tak vysokých čísel, na druhou stranu je možné takto vybavenou svítilnu Nitecore EC11 využívat i o několik hodin déle. Sekundární svítilnu lze stejně jako bílou diodu využít na kontinuální svícení, tak i na blikání.

V každém případě je svit produkovaný touto svítilnou viditelný na vzdálenost až 190 metrů. Tuto svítilnu lze postavit také na zadní část, lze s ní tedy i svítit do vzduchu. Světlo ven prochází skrze ultra-čiré sklíčko a spolu s použitým leteckým hliníkem, jakožto primárním konstrukčním prvkem lze svítilnu Nitecore EC11 považovat za nárazuvzdorné zařízení do výšky až 1,5 metru. Obdobnou odolnost nalezneme také v případě vody, svítilna je voděodolná do hloubky 2 metrů.