Nitecore EC2

Nitecore EC2

Multifunkční svítilna s obdivuhodnou dobou svitu a velice slušnou intenzitou paprsku je ideálním společníkem do přírody i pro ty odvážlivější nadšence, kteří se nezastaví před ničím, například ani ve skalách.

Svítilna je přizpůsobivá vnějším podmínkách a i její funkce jsou připraveny na nejrůznější situace, které mohou nastat. Svítilnu lze použít hned sedmi světelnými módy, které se liší intenzitou svitu, ale také způsobem svícení. Jako i u jiných svítilen z dílny Nitecore se setkáváme s rozdělením světelných režimů na Turbo, střední, nízký a ultra nízký výkon. Rozdíly v hodnotách zde překračují hranici 900 lumen. Vedle těchto klasických kategorií svítilna disponuje také funkcemi stroboskop, maják a SOS. Svítilna Nitecore EC2 je tedy vhodným pomocníkem i při vzniku krizových situací. Je logické, že vzhledem k tomu, že svítilna nabízí výše uvedené režimy, bude možné ji postavit, aby svítila do prostoru bez jakéhokoliv dalšího přičinění.

Jak již bylo nepřímo zmíněno, svítilna dosahuje během turbo výkonu intenzity svitu o síle 960 lumen. Požitek z tohoto obdivuhodného výkonu při příznivých parametrech a váze svítilny jen umocňuje precizně vytvarovaný reflektor.

Svítilna je napájena buďto dvěma bateriemi typu CR123A, popřípadě li-ion akumulátorem řady 18650. Při použití jednoho z těchto dvou typů napájení je možné svítilnu používat po dobu až pěti set hodin. Informaci o stavu baterie či baterií neustále podává indikátor výkonu baterie.

Co se konstrukčních vlastností svítilny týče, svítilna je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku, který je na povrchu eloxován podle normy HAIII military. Se svítilnou lze svítit i pod vodní hladinou či při nepříznivých povětrnostních podmínkách.