Nitecore EC20

Nitecore EC20

Outdoorový člen rodiny NITECORE, svítilna EC20, je malý, ale velice výkonný. Jeho užitečnost ocení každý, kdo ji dostane do ruky a potřebuje silného pomocníka pro pohyb a práci za tmy či v prostředí se sníženou viditelností. Ať už jde o rekreační pobyt v přírodě nebo o profese, jako jsou vojáci, hasiči, lovci apod.

Délka (128 mm) a váha (76 g bez baterií) stále ještě řadí EC20 mezi kapesní svítilny, ale světelným výkonem až 960 lumenů a dosvitem do vzdálenosti přesahující 200 metrů se neztrácí ani mezi giganty. Uživateli svítilna nabízí sedm světelných režimů: Turbo (960 lumenů/1 hod. 15 min.), Střední (210 lumenů/6 hod.), Nízký (50 lumenů/28 hod.) a Ultranízký (1 lumen/520 hod.). Zbývající tři režimy Stroboskop, SOS a Maják, jsou blikací.

K napájení svítilny EC20 je možné použít buď jeden článek18650 nebo dva články CR123A (tato varianta nabízí kratší dobu svitu). Světelný zdroj CREE XM-L2 LED ruku v ruce s dvojitou optikou a tvrzeným ultra-čirým předním sklíčkem opatřeným oboustranným antireflexním povlakem vytváří světelný kužel s přechody mezi režimy bez rušivých efektů.

Svítilna je ovládána jedním tlačítkem, ovládání je jednoduché, takřka intuitivní. Sledování zbytkové kapacity článku má na starosti indikátor výkonu ukazující navíc napětí baterie s přesností 0,1 V. Důležitým znakem kvality každé svítilny je stálost světelného výkonu. Ta je v tomto případě zajištěna digitální kontrolou stálosti napájecího proudu, a to i při pozvolném vybíjení článků. K neopominutelným přednostem svítilny EC20 rovněž náleží ochrana proti nesprávnému vložení článků bránící poškození svítilny, vodotěsnost dle normy IPX-8 až do hloubky 2 metry, nárazu vzdornost při pádu až z výšky 1,5 metru a v neposlední řadě odolná slitina leteckého hliníku, ze kterého je svítilna EC20 vyrobena. 

Nitecore EC20 zkrátka patří do výbavy každého, kdo tráví svůj čas aktivně, ať už v práci nebo ve volném čase.