Nitecore EC21

Nitecore EC21

Svítilna, která se pohodlně vejde do rukou a stává se tak se svou výkoností uživatelsky vyhledávaným artiklem. Svítilna Nitecore EC21 je schopná svitu při použití baterií různých velikostí. Její vnitřní mechanismus je adaptabilní jak na dvě CR123A baterie, tak na jeden li-ion akumulátor. Tyto alternativy uzpůsobují svítilnu také na cesty, kdy se uživatel svítilny může dle situace a místa, kam hodlá vycestovat rozhodnout, jaký typ baterií (zda akumulátor či klasické baterie) je pro jeho účely vhodnější. V obou případech mechanismus svítilny funguje stejným způsobem – konstantní proud, který je digitálně kontrolovaný, zabezpečuje stejnoměrný světelný výkon, ačkoliv během používání dochází k úbytku energie v daném napájecím zařízení.
 

Svítilna Nitecore EC21 svému majiteli nabízí dva druhy možného svícení. Očekávanou klasikou je kvalitní LED bílá dioda, která je vzhledem k velice dobře zpracovanému reflektoru a dvojité optice schopna svítit až na vzdálenost necelých dvou set metrů.
 

Svítilna standardně nabízí několik světelných režimů, jimiž je v tomto případě osm. Tyto režimy se liší nejen intenzitou svitu, ale také dobou použitelnosti těchto režimů. Režim turbo vyznačující se nejvyšší intenzitou svitu  o hodnotě 460 lumenů nelze používat více jak 2 hodiny. Světelný mód druhý v pořadí lze s dvěma sty a deseti lumeny používat po dobu necelých 5 hodin. Střední režim, který dosahuje intenzity sto lumenů, který je stále uživatelsky velice dobře hodnocen, je možné používat až 12 hodin.
 

Nízký režim je roven hodnotě 20 lumenů a zde se již pohybujeme na úrovni padesáti hodin při použití jedné sady baterií. Ultra nízký režim svítící klasicky intenzitou jednoho lumen se pohybuje mezi třemi a čtyř sty hodinami používání. Svítilna disponuje také světelnými režimy typu stroboskop, SOS a maják. Tyto funkce, především maják a stroboskop jsou v případě svítilny Nitecore EC21 skutečně využitelné, jelikož svítilnu lze postavit hlavou vzhůru.