Nitecore EC25 Cobra LED svítilna

Nitecore EC25 Cobra LED svítilna

Tato LED svítilna relativně malých rozměrů se aktivuje prostřednictvím dvoufázového spínače. Jedná se o jediný ovladač svítilny jako takové. Vedle spuštění a vypnutí standardního jednolitého světla se tímto spínačem aktivuje také stroboskop či funkce SOS, jimiž svítilna disponuje.

Vedle těchto specifických světelných módů nabízí svítilna dalších pět režimů svícení, které se liší podle intenzity produkovaného světla. Od nejvyšší po nejnižší intenzitu svitu, tedy od režimu turbo po ultra nízký se postupně zvyšuje i doba použitelnosti na jedny baterie. Nejvyšší doba použitelnosti této svítilny je až dvacet pět hodin, což je ovšem podmíněno nižší intenzitou svitu.

S výkonem LED svítilny přímo souvisí napájecí zdroj, který je v tomto případě tvoří buďto dvě lithiové baterie CR123A, popřípadě jedna Li-Ion 18650 baterie. V porovnání s poměrně nenáročnými napájecími zdroji svítilna produkuje až 860 lumenů. Nejvyšší možný dosvit je rovněž na rozměry svítilny obdivuhodný, dosahuje až 222 metrů.

Svítilnu je tak vhodná k použití v outdoorových podmínkách, dokonce s ní lze svítil i pod vodou a to až do hloubky dvou metrů.  Zároveň se při výrobě zařízení počítalo s vysokými nároky na svítilnu jako takovou, proto byly do hlavy svítilny zakomponovány chladiče, které poskytují lepší chlazení při vysokém výkonu, který běžně produkuje. S extrémní odolností souvisí i výrobní materiál. V tomto případě hlavní součást tvoří letecký hliník, jenž jen na povrchu opatřen odolnou eloxovou vrstvou, která vydrží náraz z výšky až jednoho metru.

K praktičnosti svítilny také přispívá možnost postavit svítilnu vzhůru, tedy umožnit ji svítit do prostoru. Světlo je ve všech případech do prostoru vedeno prostřednictvím precizní digitální optiky, která zajišťuje vysoký výkon reflektoru.