NItecore EC4

NItecore EC4

Blesk z čistého nebe představuje unikátní svítilna Nitecore EC4. Drží světové prvenství v použití technologie tlakového vstřikování slitiny leteckého hliníku při její výrobě. Díky tomu je dvakrát odolnější než svítilny vyrobené klasickým obráběním. Kompaktní struktura umožnila sestavit EC4  z pouhých dvou částí: Hlava a tělo tvoří jeden celek, druhým a posledním dílem je zadní uzávěr. Použitá technologie uvolnila ruce designérům a tak svítilna získala vysoce ergonomický tvar.

Nitecore EC4 je určena k universálnímu používání v libovolném prostředí, ať jde o exteriér nebo interiér. Praktický duální spínač u hlavy svítilny ovládá pět světelných a tři zvláštní režimy: Turbo (1000 lumenů), Vysoký (520 lumenů), Střední (240 lumenů), Nízký (80 lumenů) a Ultranízký (1 lumen). Pro případy nouze jsou připraveny režimy Stroboskop, SOS a Maják. Zdrojem napájení mohou být buď dva li-on akumulátory 18650 nebo čtyři baterie CR123A. Jejich kapacita dovoluje práci v režimu turbo v prvním případě 90 minut, ve druhém 75 minut a v ultranízkém režimu 270, respektive 170 hodin.

Zdroj světla EC4, LED CREE XM-L2(U2) s životností více jak 50 000 hodin, je umístěn v hluboké parabole s hladkým reflektorem umožňujícím dosvit až do vzdálenosti 322 metrů. Tvrzené ultra čiré přední sklíčko s oboustranným anti reflexním povlakem zajišťuje čistý světelný kužel a dobrou viditelnost. 

Standardně je svítilna voděvzdorná až do hloubky dvou metrů a nárazu vzdorná při pádu až z výšky 1,5 metru, vybavena je i dalšími vychytávkami: Zobrazení zbytkového napětí s přesností 0,1 voltu, ochranu proti špatnému vložení baterií nebo vylepšenou technologii absorbování tepelné energie ATR. 

Nitecore EC4 oddaně poslouží všem milovníkům outdoorových aktivit. Její kvality však ocení každý, kdo musí prohledávat těžký terén při pátracích akcích, znají ji i pracovníci v průmyslových provozech. Nachází uplatnění všude, kde tma podléhá klamnému dojmu, že může zvítězit.