Nitecore EC4GT

Nitecore EC4GT

Mistrovským kouskem známého výrobce NiteCore je svítilna EC4GT určená všem milovníkům outdoorového adrenalinu. Oblíbí si ji i ti, kteří se obejdou bez infarktových situací. Díky dokonalému ergonomickému tvaru padne do ruky jako ulitá. Použitá výrobní technologie tlakového vstřikování leteckého hliníku jí dává do vínku řadu výjimečných vlastností.

EC4GT je mnohem tvrdší a odolnější vůči poškození i při moderním designu. Jedinečný tvar umožňuje efektivní a účinné ochlazování, takže nemůže dojít k přehřátí ani při delším svícení na vyšší výkon.  Jednolité tělo odvádí teplo z hlavy svítilny celým tělem a nikoliv pouze přes žebrový chladič. 

Schopnosti přibližují Nitecore EC4GT k taktickým svítilnám. Kontinuální svícení obstarávají režimy Turbo (1000 lumenů), Vysoký (420 lumenů), Střední (250 lumenů), Nízký (50 lumenů) a Ultra nízký (1 lumen). Doplněny jsou speciálnmií režimy SOS, Stroboskop a SOS. 8 světelných režimů lze rozšířit pořízením barevných filtrů a získat tak další funkce, například simulaci policejního majáčku.

Silnou stránkou EC4GT je praktické a jednoduché ovládání dvěma tlačítky u hlavy svítilny. Jedno rozsvěcuje a zhasíná, druhé ovládá volbu světelného režimu. Přímý přístup je do režimu Turbo nebo Ultra nízkého. Další funkcí přepínače režimů je indikace zbytkového napětí v napájecích článcích. 

Zdroj světla LED CREE XP-L HI V3 a  hladký reflektore s tvrzeným ultra čirým předním sklíčkem vytváří koncentrovaný paprsek s dosvitem do vzdálenosti 475 metrů. Svítilna EC4GT je napájena buď čtyřmi bateriemi CR123A nebo dvěma vysokokapacitními li-on akumulátory 18650. Druhá varianta prodlužuje dobu svícení v Turbo a Vysokém režimu až o 60%.

Nitecore EC4GT nachází uplatnění v nejrůznějším prostředí a při různých činnostech. Ocení ji všude tam, kde nedostatek světla omezuje lidskou aktivitu. Při pohybu v přírodě, při práci v interiéru, a to i průmyslovém, při fotografování. Neváhejte a pořiďte si nad jiné spolehlivého společníka.