Nitecore MH12

Nitecore MH12

Svítilna vybavená velice pohodlným způsobem nabíjení akumulátoru – skrze microUSB port, který je zabudovaný do těla samotné svítilny. Energie je shromažďována v akumulátorem 18650, popřípadě je možné tyto baterie vyměnit a lithiové typu CR123A. Maximální možný výkon této svítilny MH12 dosahuje 1 000 lumenů, který je možné zaznamenat až na vzdálenost 232 metrů.

Zabudování microUSB portu mnohonásobně ulehčuje nabíjení a zároveň jej i urychluje.

Tento výkon přímo souvisí také s kvalitou zpracování dvojité optiky, která byla do svítilny zabudována a reflektorem, který je nedílnou součástí této svítilny. Svítilna uvedete do provozu stisknutím pouze jednoho tlačítka, které aktivuje jeden ze sedmi možných světelných režimů. První čtyři režimy souvisí s intenzitou svitu, kterou svítilna produkuje. Poslední tři módy jsou specifickými způsoby svícení navržené pro využití svítilny v krizových situacích nebo při sebeobraně. Kontinuální výkony této svítilny se pohybují na škále od 1 000 lumenů, přes 240, 70 až 1 lumen. Veškeré tyto režimy se odlišují dobou použitelnosti. Režimy určené pro zmíněné krizové situace patří mezi módy s přerušovaným svitem a jsou jimi režimy stroboskop, SOS a maják. Stroboskopický režim simulující blesk je vhodný využít v sebeobraně, režim SOS pro ilustrování své aktuální polohy záchranářům. Pro stejné účely lze využít i světelný režim maják. Použitý systém spínače umožňuje rychlý přístup ke všem světelným režimům a funkcím.

Z technických parametrů svítilny je vhodné zmínit indikátor výkonu, který informuje o zbytkové kapacitě aktuálně vložených baterií. Lepší výkon svítilny přináší také ultra čiré přední sklíčko, které je potaženo oboustranně anti-reflexním povrchem. Vedle tohoto antireflexního sklíčka je svítilna Nitecore MH12 zkonstruována ze slitiny leteckého hliníku, který spolu s velice dobrým utěsněním tvoří ze svítilny vodotěsné zařízení.