Nitecore MH1C

Nitecore MH1C

Svítilna MH1C bezpochyby potěší každého milovníka účelnosti. Pochází z rodu taktických svítilen vhodných pro každodenní používání, a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Ocení ji všichni, kdo ví, že připravenost je polovinou úspěchu v každé situaci, i v té tmavé. Není problém mít MH1C neustále při sobě a cítit se bezpečně.

Aby také ne. Při délce 109 mm, průměru hlavy 25,4 mm, průměru těla 21,5 mm a hmotnosti 63 gramů bez baterií MH1C dosvítí na vzdálenost 120 metrů. Pracuje ve dvou základních režimech, a to Turbo nebo uživatelském. Turbo podává světelný výkon 550 lumenů a v uživatelském lze nastavit výkon Vysoký – 220 lumenů po dobu jedné hodiny, Střední – 75 lumenů až po dobu 3 hodin a 15 minut nebo Nízký – 20 lumenů až po dobu 10 hodin. Jako taktická svítilna se neobejde bez stroboskopu a SOS signalizace.

S pomocí příslušenství dokáže Nitecore MH1C simulovat také funkci signálních světel výběrem vhodného filtru. Červeného pro nenápadný pohyb noční přírodou, zelený je vhodný ke studiu dokumentů a map. Modrý je účinným pomocníkem při dohledávání skvrn a stop, například krvavých. Bílý difuzní kužel udělá ze svítilny osvětlovací těleso do stanu, jeskyně či jiného uzavřeného prostoru.

Zdrojem světla je CREE XM-L (U2) a za samostatnou zmínku stojí jeho napájení. Svítilna MH1C je uzpůsobena pro užití Lithiových baterií, a to jak nabíjecích, tak nenabíjecích. Nabíjení probíhá prostřednictvím USB portu, který je odolný vůči vodě, prachu i nárazu. 

Jako všechny svítilny Nitecore je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku s odolným povrchem dle normy HAIII military. Vodotěsnost garantována do hloubky 2 metry a odolnost vůči nárazu při pádu z výšky 1,5 metru. Přední sklíčko tvrzené a opatřené antireflexní vrstvou.

Zbývá jediné: S pomocí nerezového a titanem pokoveného klipsu připnout MH1C k batohu nebo jen tak zastrčit do kapsy saka, dámy do kabelky, a vyrazit. Kam? S Nitecore MH1C a tom vůbec nezáleží.