Nitecore MH20

Nitecore MH20

Outdoorová svítilna s výrazným svitem a jednoduchým ovládáním. Malé, kompaktní zařízení, které produkuje svit o síle 1 000 lumenů. Za tento nadstandardní výkon je odpovědná dioda typu CREE XM-L, která je usazena do svítilny vyrobené z odolného leteckého hliníku. Svit, který ze svítilny vychází, má podobu ostrého, úzkého paprsku, který zlepšuje světelné podmínky do vzdálenosti až 220 metrů. 

Svítilna je nabíjena akumulátorovými bateriemi, které lze pro zvýšení pohodlnosti využívání svítilny nabít prostřednictvím mikroportu USB přímo ve svítilně. Nedochází tak ke zbytečné manipulaci s jinými zdroji energie. V případě, že se se svítilnou Nitecore MH20 dostanete do prostředí, kde nebude možnost využití elektrické energie pro nabití akumulátorů, lze využít druhou možnost napájení, kterou svítilna nabízí. Touto druhou možností jsou lithiové baterie typu CR123.

Svítilnu je prostřednictvím jednoho spínače možné nastavit na několik světelných režimů. Tyto světelné režimy se liší mezi sebou intenzitou svitu. Ovšem každý z těchto světelných módů lze používat po odlišnou dobu, v závislosti na typu použitých baterií, obecně lze říci, že akumulátory 18650 umožňují lepší výkonnost svítilny Nitecore MH20. Jak již bylo řečeno, nejvyšší možný svit, kterého je svítilna schopna, dosahuje hodnoty 1 000 lumen. Tento režim lze využívat po dobu dvou hodin v případě obou typů baterií. Vysoký režim dosahuje hodnoty 430 lumen, přičemž se doba použití prodlužuje o 30 minut, tedy na necelé 3 hodiny. Střední režim, s 230 lumen, je provozuschopný v rozpětí mezi 4 – 6 hodinami podle typu zvolené baterie. Nízký režim – 50 lumen, který lze stále považovat za plnohodnotný způsob svícení lze používat přibližně 15 hodin. Ultra nízký režim je vhodný především v situacích, kdy se nedostává možnosti vyměnit baterie, ale určité světlo je žádoucí. V tomto režimu svítilna funguje od 150 do 230 hodin.