Nitecore MH20GT

Nitecore MH20GT

Nitecore MH20GT patří do řady svítilen MH, kterou tvoří především taktické a outdoorové svítilny. Velikost – délka 111 mm, průměr těla 25.4 mm a hlavy 31,8 mm – ruku v ruce se světelným výkonem tisíc lumenů a dosvitem do vzdálenosti přes 350 metrů z ní dělají obra mezi trpaslíky. Schovaná v kapse je připravena bez váhání kdykoliv posloužit.

Zdrojem světla MH20GT je dioda LED CREE XP-LHI V3 vytvářející, i díky vynikající dvojité optice a preciznímu reflektoru, světelný kužel o svítivosti 33 tisíc kandel. Spektrum světelných režimů je typické pro většinu svítilen Nitecore. Kromě 1000ci lumenového módu Turbo uživatel vybírá z dalších čtyř stále svítících, a to Vysokého (430 lm), Středního (350 lm), Nízkého (50 lm) a Ultra nízkého (1 lm). Samozřejmostí jsou i tři zábleskové režimy, a to SOS. Maják a Stroboskop, které bývají nepostradatelné v mimořádných a nebezpečných situacích.

Specialitou outdoorové MH20GT je zabudovaný nabíjecí mikro USB port pro rychlé nabíjení Li-ion baterie přímo v těle svítilny. Přitom není třeba mít obavy z nepřízně okolního prostředí. Použité těsnění brání jak vniknutí prachu, tak vlhkosti a přečká i nějaký ten náraz. Modrá kontrolka ve spínači informuje o zbytkovém napětí v baterii s přesností 0,1 voltu. I samotná MH20GT něco vydrží. Vyrobena z odolné slitiny leteckého hliníku a eloxovaná dle normy HAIII military přežije pád z výšky až 1,5 metru. Voda jí neublíží ani při ponoru až do hloubky dvou metrů.

Pomyslnou korunu MH20GT tvoří jednoduché a praktické ovládání jediným spínačem s přímým přístupem k režimům Turbo a Ultra nízký. Jedním prstem procházíte mezi rovnoměrně svítícími režimy a přepínáte do režimů speciálních. Účinná elektronika chrání svítilnu před poškozením zapříčiněným nesprávným vložením baterií a také před přehřátím (technologie ATR).

Nitecore MH20GT v kapse se neztratíte ani v hluboké tmě v situacích, kdy běhá po zádech mráz. Stačí rozsvítit a posvítit si na to.