Nitecore MH25 taktická USB LED nabíjecí svítilna

Nitecore MH25 taktická USB LED nabíjecí svítilna

Intenzivní, přesné osvětlení, které lze v mžiku aktivovat potřebuje prakticky každý správný myslivec či příslušník bezpečnostních sborů. Svítilna Nitecore MH25 splňuje veškeré udané vlastnosti a v mnohém konkurenční výrobky ve své kategorii převyšuje.

Svítící baterie je funkčně závislá na napájecím zdroji, který je ideálně tvořen kvalitními lithiovými nabíjecími bateriemi typu 18650 či RCR123A. Sada na prvním místě zmíněných baterií je napájení schopná přímo ve svítilně a to díky zabudovanému USB portu. V okamžiku, kdy svítilnu napájí plně nabité baterie, dosahuje její světelný paprsek vzdálenosti až 236 metrů. Intenzita paprsku je úměrně zvýšena vnitřní hlubokou parabolou reflektoru, čímž je přirozeně vytvořen úzký světelný paprsek.

Samozřejmostí jsou i rozdílné výkonnostní stupně svítilny, přičemž nejvýkonnější světelný režim dosahuje intenzity 860 lumen a lze s ním svítit po dobu necelých dvou hodin, naopak nejmírnější kontinuální světelný režim má výdrž 28 hodin. Tyto hodnoty jsou však podmíněny použitím výše uvedených či stejně kvalitních baterií. Svítilna disponuje i dvěma odlišnými světelnými módy, jimiž jsou stroboskop a SOS světelný režim. Nastavený světelný režim si je svítilna schopna uložit do inteligentní paměti až do opětovného zapnutí.

Jednotlivé světelné režimy lze změnit velice jednoduše otočením spínače, který svým designem zároveň zabraňuje kutálení svítilny po rovném povrchu. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že v příslušenství je zahrnuto zápěstní poutko, potřeba odložení svítilny v prostoru se stává minimální.

Jak to již u taktických svítilen značky NiteCore bývá zvykem, i tento výrobek splňuje normy HAIII military a IPX - 8, tedy je nejen voděodolný a odolávající vnějším vlivům, ale i nárazu vzdorný. Je nutné poznamenat, že rovněž USB micro port je odolný vůči všem výše uvedeným vlivům.