Nitecore MH2C

Nitecore MH2C

Taktická svítilna Nitecore MH2C, která je vhodným společníkem na cesty i do ne příliš vhodných podmínek, v nichž konstrukčně toto zařízení zcela odolává většině vnějších nepříznivých vlivů.

Neopomenutelnou výhodou svítilny Nitecore MH2C je její adaptabilita na relativně širokou škálu baterií a akumulátorů, při nichž je schopna plnit svou funkci. Vedle externích zdrojů je možné dobíjet i integrovaný akumulátor. Napájecí port v tomto případě tvoří zabudované micro USB, které je odolné vůči vnějším vlivům i nárazu.

Hlavní dioda této svítilny typu CREE XM-L dosahuje intenzity svitu až 800 lumen. Tato hodnota je přitom patrná do vzdálenosti až sto čtyřicet metrů. Tento výkon se samozřejmě podepisuje také na spotřebě energie, proto je svítilnu nastavenou na tuto intenzitu svícení možné používat po dobu dvou hodin. Při sepnutí dalších, ne tolik intenzivních režimů je možné svítilnu používat o poznání déle. Konkrétně v případě druhého nejvyššího režimu s hodnotou tří set lumen hovoříme o více jak třech hodinách. Střední režim, který září o hodnotě sto třiceti lumen je použitelný až osm a půl hodiny a v neposlední řadě, režim nízký, který dosahuje záře těsně pod 40 lumen, může být k dispozici až 22 hodin.

Z konstrukčního hlediska bylo myšleno na mnoho detailů, které mohou uživatelům svítilny Nitecore MH2C v mnohém usnadnit práci s tímto zařízením. Jedním z těchto detailů je samotná konstrukce, která zabraňuje kutálení svítilny. Další přidanou hodnotu tvoří paměťová funkce svítilny, která zajistí, že při dalším použití svítilny bude nastaven právě ten režim, který byl nastaven během posledního používání svítilny. Vnitřní komponenty svítilny, konkrétně hluboká parabola s reflektorem, zajišťuje vznik žádoucího přesného a úzkého světelného kuželu, který prochází do prostoru skrze tvrzené sklíčko s antireflexní vrstvou.