Nitecore MH40

Nitecore MH40

Nabíjecí taktická svítilna, která disponuje designem proti kutálení. Hlavní součást této obdivuhodně výkonné svítilny tvoří dioda typu CREE XM-L, která nabízí intenzitu svitu o maximální hodnotě 900 lumenů. Při této hodnotě je možné světlo zaznamenat až na úroveň 490 metrů. Při tomto maximálním světelném výkonu lze svítilnu Nitecore MH40 na jedno nabití používat po dobu 75 minut. Druhý nevyšší režim vytváří svit s intenzitou 320 lumenů, kterým je možné nepřetržitě svítit nejdéle pět a půl hodiny. Střední režim s hodnotou 105 lumenů vydrží při standardním dobitím až 22 hodin a nejnižší režim s relativně silnou intenzitou 18 lumenů je možné využívat 105 hodin. Je nutné poznamenat, že nejdelší možná vzdálenost, tedy 490 metrů, je u svítilny tohoto typu neobvyklá. Jen díky vysoce přesnému reflektoru taktická svítilna Nitecore MH40 je schopna nabídnout svit až do této vzdálenosti. 

Mezi jednotlivými světelnými režimy lze přepínat otáčením zadní části svítilny. Tento způsob změny světelných režimů je velice pohodlný i praktický. Díky inteligentní paměťové funkci lze svítilnu po spuštění uvést do provozu stejného režimu, jak tomu bylo při posledním použití. Baterie, které jsou uvnitř svítilny napájeny, nejsou zdaleka jediným použitelným zdrojem energie. Svítilna je rovněž provozu schopná i při použití nenabíjecích baterií. Svítilna je vybavena i pojistkou pro nesprávné vložení těchto baterií.

Pro dobíjení svítilny nalezneme na boku zabudovaný nabíjecí konektor v univerzální velikosti 3.5 mm. Tento konektor je stejně jako celá svítilna odolný vůči vodě a nárazu. Konektor a jeho funkčnost nelze znemožnit ani prachem, vůči kterému svítilna rovněž odolává. Ostatní komponenty, včetně tvrzeného předního sklíčka a celkové stavby svítilny, pro kterou byl zvolen letecký hliník, jsou rovněž odolné vůči všem těmto vnějším vlivům. Svítilnu lze tedy používat i v nepříznivých podmínkách a terénu.