Nitecore MH40GT

Nitecore MH40GT

V nouzi nejvyšší, přítel nejbližší. A který že to přítel? To záleží především na druhu nouze. Nepříznivé povětrnostní podmínky, snížená viditelnost či dokonce tma, nepřehledný terén a nutnost najít ztracenou osobu dokud je ještě na živu. V takovéto situaci tím přítelem může být pouze taktická svítilna Nitecore MH40GT. Nepostradatelný pomocník záchranářů, policistů, vojáků a vůbec každého, kdo občas musí vyrazit do terénu bez ohledu na denní dobu a počasí.

MH40GT vyniká řadou vlastností, díky kterým poskytuje svým majitelům velice silnou podporu a uživatelský komfort. Především jde o výkon a možnosti práce se světlem. Pohodlné ovládání dovoluje svítilnu zapnout buď v režimu Turbo (1000 lumenů) garantujícím dosvit až do vzdálenosti přesahující 800 metrů nebo v jednom z uživatelských režimů: Vysoký (325 lumenů), Střední (88 lumenů), Nízký (13 lumenů) případně v jednom ze dvou speciálních režimů Stroboskop (způsobí dočasné oslepení a dezorientaci osoby na kterou je světlo namířeno) a SOS (periodické opakování sekvence Morseovy abecedy). Inteligentní paměťová funkce ukládá naposledy použitý režim.. 

Zdrojem světla Nitecore MH40GT je nejnovější dioda CREE XP-L HI (V3). Napájecí obvod pracuje jak s nabíjecími, tak nenabíjecími lithiovými bateriemi (2x 18650 nebo 4x CR123). Svítilna je vybavena ochranou proti nesprávnému vložení baterií. Extrémní dosvit a koncentrovaný paprsek jsou dílem hluboké paraboly a precizně zpracovaného reflektoru. Čistotu světla zajišťuje tvrzené přední sklíčko a antireflexní vrstvou. 

Tělo svítilny MH40GT je vyrobeno z odolné slitiny leteckého hliníku s povrchem eloxovaným dle normy HAIII Military. Design zabraňuje kutálení svítilny při jejím odložení. Odolná je proti nárazu při pádu až z výšky 1,5 metru a vodotěsná při ponoru až do hloubky 2 metry. Kryt nabíjecího portu je nejen vodotěsný, ale také prachotěsný.

Je nad slunce jasnější, že takového přítele si považují jak profesionálové, tak „pouzí“ milovníci outdoorového adrenalinu.