Nitecore MT10A

Nitecore MT10A

Svítilna vhodná pro každodenní používání. Logičtěji by znělo pro každonoční. Ale žádná hra se slovíčky nic nezmění na skutečnosti, že Nitecore MT10A je Goliáš svým výkonem a David velikostí. Každý, kdo se svítilnou získal zkušenost, hovoří s uznáním o jejích schopnostech. Jako taktickou svítilnu ji oceňují profesionálové, jakými jsou příslušníci ozbrojených složek či záchranáři. Praktická svítilna s jednoduchým ovládáním poslouží kdekoliv, dokonce najde dostatek práce i v domácnosti.

Při rozměrech (délka 108 mm, průměr hlavy 25,4 mm, průměr těla 21,2 mm a hmotnosti 61 g bez baterií) MT10A překvapuje světelnou výbavou i výkonem. Světelným zdrojem jsou dvě diody LED. Základní, CREE XM-L2 (U2) poskytuje maximální světelný výkon 920 lumenů s dosvitem až do vzdálenosti 170 metrů. Druhá, červená dioda, slouží jednak ke svícení, jednak jako indikátor zobrazující napětí baterie.

Jednoduché ovládání umožňuje přímý přístup k režimu Turbo (920 lm až 30 minut) a k červenému světlu, které může pracovat také v režimu Maják. Nitecore MT10A nabízí výběr z dalších pět uživatelských režimů: Vysoký (500 lumenů až 45 minut), Střední (180 lumenů až 105 minut), Nízký (70 lumenů až 5 hodin) a Ultra nízký (1 lumen až 100 hosin). Poslední tři režimy patří k výstražným a jsou to Stroboskop, SOS a Maják. 

Nitecore MT10A disponuje dalšími vlastnostmi, které u této značky představují standard. Vyrobena je z odolné slitiny leteckého hliníku s povrchem eloxovaným dle normy HAIII military. Nárazu vzdornost při pádu až z výšky 1,5 metru, vodo těsnost až do hloubky dvou metrů. Reflektor se speciální mikro strukturou optimalizující periferní svícení a tvrzené ltra čiré sklíčko s oboustranným antireflexním povrchem.

O svítilně MT10A nelze říci nic špatného a kdyby uměla mluvit, tak by pravděpodobně mlčela, protože samochvála smrdí. Jde o všestranně užitečný přístroj vnášející jistotu do práce profesionálů a přednosti taktické svítilny do klidu všedních dnů.