Nitecore MT1A

Nitecore MT1A

V rodině taktických svítilen amerického výrobce Nitecore patří MT1A k těm rozměrově menším – délka 105 mm, průměr hlavy 22,5 mm, těla 21,5 mm a hmotnost bez baterie pouhých 55 gramů. Ovšem schopnost nasvítit cíl až ve vzdálenosti 86 metrů naznačuje, že není módním doplňkem, ale věrným sluhou a přítelem. Potřebuje-li člověk dobře vidět i v té nejčernější tmě, tak Nitecore MT1A ho určitě nenechá na holičkách.

Dioda Premium CREE XP-G (R5) za podpory propracované aluminiové paraboly reflektoru vytváří uhlazený světelný kužel, jehož kvalitu umocňuje ultra čiré tvrzené sklíčko s antireflexním povrchem. Diodu také zdobí velice slušná výdrž – až 50 tisíc hodin svícení vytváří předpoklad, že tma svou šanci jen tak nedostane. K napájení svítilny MT1A postačuje jedna AA baterie. Kvalitní elektronika dovoluje použít jak alkalické, tak nabíjecí akumulátory a také brání nesprávnému vložení baterií.

Svítilna MT1A je vyrobena z tvrzeného leteckého hliníku se silně eloxovaným povrchem dle normy HA III Military. Ergonomický design zabraňuje kutálení svítilny a umožňuje její bezpečné držení. Nárazu vzdornost při pádu až z výšky 1,5 metru, vodotěsnost až do ponoru 2 metry.

Konstruktéři vybavili MT1A dvěma režimy provozu. Turbo režim disponuje světelným výkonem 140 lumenů. Svítilna disponuje elektronikou bránící jejímu přehřátí tím, že po třech minutách svícení automaticky přepne z režimu Turbo do uživatelského na výkon Vysoký – 50 lumenů s dobou svícení až 5,5 hodiny. K pětici módů uživatelského režimu dále náleží: Střední – 18 lumenů až po dobu 18 hodin a nízký 5 lumenů na 60 hodin. Účinnou pomoc v kritických situacích pak představují zbylé dva Stroboskop a SOS.

Taktická svítilna Nitecore MT1A rozhodně není na okrasu. Je připravena sloužit bez bázně a hany v každičké situaci tak říkajíc „až do roztrhání těla“. Nicméně to se, pi jejích kvalitách, nemůže stát.