Nitecore MT20A

Nitecore MT20A

Taktická svítilna, která disponuje dvěma LED, které mají mnoho odlišného. Předně je nutné říci, že primárním zdrojem světla je bílá LED CREE XP-G, která je schopna vyprodukovat svit o intenzitě 360 lumenů. Světlo, které ze svítilny vychází, má dosvit 160 metrů. Vedle toho je ve svítilně Nitecore MT20A zabudovaná rovněž červená LED, kterou lze uvést do provozu sepnutí druhého ze dvou ovládacích tlačítek.

Pomocí tlačítek lze regulovat také intenzitu svitu, kdy si ze zvolit odpovídající světelný režim. Nejnižší světelný režim lze používat po dobu 180 hodin. Naopak, nejvýkonnější turbo režim, který nabízí 360 lumen svitu lze používat 105 minut. Vysoký režim, který září o síle 240 lumen lze používat více jak dvě hodiny. Střední výkon dosahuje více jak dvojnásobku doby vysokého výkonu, přičemž intenzita svitu je rovna 120 lumenům.

Svítilna je poměrně malým zařízením, které se pohodlně vejde do ruky. Nedílnou součástí svítilny jsou zdroje energie, které v tomto případě tvoří dvě AA baterie, jak li-ionové akumulátory, tak i alkalické baterie.

Světlo, které je produkováno primární LED, je vedeno reflektorem ven skrze ultra-čiré sklíčko s oboustranným antireflexním povrchem. Díky kvalitně zpracovanému reflektoru, který je na povrchu vylepšen mikrostrukturou lze hovořit o velice dobrém svícení i do periferních oblastí.

Svítilnu lze používat také pod vodou, jelikož je vodotěsná do hloubky až dvou metrů. Praktický prvek svítilny je nerezový klip, kterým lze svítilnu uchytit k pásku u kalhot nebo i jiné součásti oděvu.