Nitecore MT20C

Nitecore MT20C

Věčnou snahou konstruktérů čehokoliv, včetně svítilen, je minimalizovat velikost a maximalizovat užitečnost. Zářným příkladem je multifunkční taktická svítilna Nitecore MT20C. Nejenže toho hodně umí, ale ani další vlastnosti nejsou k zahození. Ideální partner pro outdoorové aktivity, hlídání objektů i do domácnosti. Díky velikosti a funkci stroboskopu poslouží také jako účinný sebeobranný prostředek.

Výkonná CREE XP-G2 R5 s maximálním výkonem 460 lumenů a dosvitem do vzdálenosti 180 metrů při intenzitě světelného kuželu 8 300 cd. Kromě této hlavní diody je svítilna MT20C vybavena červenou LED pro konstantní svícení nebo signální blikání. Indikuje rovněž zbytkové napětí baterie. Vhodnými zdroji energie jsou buď dvě baterie CR123 nebo jeden Li-lon akumulátor 18650 s tím, že akumulátor vydrží déle.

Pět režimů svícení a tři speciální režimy uspokojí snad každého uživatele MT20C. Turbo 460 lm, Vysoký 210 lm, Střední 100 lm, 20 lm a 1 lm. Speciální režimy, Stroboskop, SOS a Maják, bývají k užitku v mimořádných situacích, kdy je třeba vyslat signál, případně dát o sobě vědět. Stroboskopem lze úspěšně odrazit útočníka tím, že bude oslepen a dezorientován. Jednoduché ovládání pomocí dvou tlačítek u hlavy svítilny a patním spínačem je dostatečně flexibilní i v nejednoduchých situacích a dovoluje přímý přístup k režimu Turbo a k červenému svícení.

Tělo Nitecore MT20C je vyrobeno ze slitiny leteckého hliníku a proti poškození jej chrání povrchová úprava tvrdý elox HA III Military. Design hlavy svítilny zabraňuje jejímu samovolnému kutálení. Vodě odolá při ponoru do hloubky až 2 metry. K dalším vychytávkám patří ochrana proti nesprávnému vložení baterií, nerezový oboustranný klip, zápěstní klip nebo gumový kryt patního spínače bránící nechtěnému rozsvícení či bliknutí.

Svítilna MT20C poslouží ochotně každému bez ohledu na stav a věk. Každému, kdo chce mít alespoň jednu jistotu: Vidět, i když padne tma.