Nitecore MT22A - Jistota do kapsy

Nitecore MT22A - Jistota do kapsy

Výkonná a téměř miniaturní, lze ji mít u sebe při každé příležitosti. I když… Řekněme raději téměř při každé. Při 81 milimetrech délky, šířce 21 mm, výšce 41 mm a hmotnosti 49 gramů (včetně dvou AA baterií necelých 10 deka) si plně zaslouží charakteristiku přenositelná a kapesní. MT22A bez problému pojme i kapsička na pánském saku a dámy jistě ocení možnost uložení do psaníčka.

Svítilna MT22A umí, vzhledem ke své velikosti, až nečekané. Vybavena diodou CREE XP-G2 S3 LED o maximálním výkonu 260 lumenů (až po dobu 2 hodin a 15 minut) dohlédne až na vzdálenost necelých 100 metrů. Kromě maximálního disponuje i nižšími výkony, a to 45-ti lumeny (18 hodin) nebo 1 lumen (180 hodin). Tři módy kontinuálního svícení jsou korunovány stroboskopem, kterým není vybaveno mnoho kapesních svítilen. Účinný sebeobranný prostředek jistě uvítají všichni, kteří nemíní prodat svou kůži lacino.

I další „vychytané“ vlastnosti dělají z Nitecore MT22A společnici nejen do nepohody. Efektivní elektronika brání chybnému vložení baterií a přepólování. Hliníkový reflektor ve spolupráci s tvrzeným minerálním sklíčkem opatřeném antireflexní vrstvou vytváří bezchybný světelný kužel. Tělo svítilny vyrobené z lehkého a odolného polykarbonátu s vroubkovaným povrchem dává spolehlivé držení.

Za zmínku stojí velmi jednoduché ovládání: Stiskem spínače svítilnu zapneme a vypneme, stisknutí spínače na polovinu nastartuje cyklické střídání světelných režimů tak dlouho, dokud jeden nezvolíme. Při tom není MT22A žádná salónní slečinka: Norma XPX8 dovoluje i ponoření do vody na delší dobu, než jen na okamžik. Ani náhodný náraz ji nepoškodí. Bez úhony přežije pád až z výšky 1,5 metru.

Nu, dosti teorie. Život je veskrze praktický a nic nebrání tomu, aby se Nitecore MT22A v krátké době stala i vaší společnicí. Není nic jednoduššího než navštívit kteréhokoliv z našich prodejců a budete mít svou jistotu v kapse.