Nitecore MT25

Nitecore MT25

Taktická svítilna s vlastnostmi odolného zařízení, které lze použít jak při domácích úkonech, tak ve složitých podmínkách outdoorového prostoru.

Svítilna jako primární zdroj světla používá diodu typu CREE XP-G, která dosahuje intenzity svitu 390 lumenů v okamžiku, kdy je svítilna sepnuta na používání programu Turbo. V tomto režimu je možné svítilnu používat jen po dobu 3 minut, poté se svit sníží na 180 lumenů, které představují světelný vysoký světelný mód. Tento světelný režim je limitovaný pouze energií v bateriích. Napájecím zařízením v tomto případě mohou být jak dvě lithiové baterie CR123A, tak jedna Li-Ion 18650. Režimy vysoký a turbo nejsou jedinými, kterými svítilna disponuje. Rovněž je možné zvolit režim střední se 70 lumeny, které lze používat po dobu až 15 hodin, popřípadě režim nízký s deseti lumeny po dobu 45 hodin.

Konstrukčně bylo myšleno i na detaily, které často majitelům svítilen znepříjemňují jejich používání. Designéři navrhli části svítilny Nitecore MT25 tak, aby eliminovali možnost samovolného kutálení. Svítilna je rovněž odolná vůči vnějším vlivům – nárazům i vodě. Odolné je také přední sklíčko, které je potažené antireflexní vrstvou. Opomenut nebyl ani celkový vjem z používání svítilny a vylepšení jejího držení.

Celý povrch svítilny je pokryt vroubkovanou vrstvou, která zamezuje tom, aby svítilna vyklouzla z rukou jejího uživatele. Z vnitřních komponent stojí za zmínění rovněž hliníkový reflektor, jehož nastavení napomáhá vytvoření jasného světelného kužele.

Vzhledem k tomu, že svítilna nabízí několik světelných režimů, je vybavena také paměťovou funkcí, díky které se svítilna opětovně zapne na stejném režimu, jak tomu bylo při posledním použití.