Nitecore MT2A

Nitecore MT2A

MT2A pochází z rodiny taktických svítilen Nitecore. Malá rozměry, obrovská schopností kvalitně sloužit. Doslova a do písmene multifunkční bomba. Velikostně je vhodná ke každodennímu používání, v klidném i nebezpečném prostředí. Některé programy osobní ochrany ji zařazují jako sebeobranný nástroj do výcviku.

Zdrojem světla svítilny je CREE XP-G R5 napájený dvěma bateriemi AA nebo vhodnými alkalickými či nabíjecími články. Hluboká parabola s podporou tvrzené čočky a antireflexním povrchem tvoří světelný paprsek s dosvitem 115 metrů. Elektronika MT2A brání poškození svítilny nesprávným vložením baterií a přehřátí těla automatickým přepnutím z nejvyššího na nižší výkon po třech minutách. Zajišťuje také konstantní výkon v průběhu postupného vybíjení zdroje.

Přepínač MT2A ovládá šest světelných režimů. Čtyři se liší světelným výkonem od Turba (280 lumenů až po dobu 135 minut) přes Vysoký (125 lumenů až po dobu 5 hodin) a Střední (50 lumenů až po dobu 12 hodin) až po Nízký (15 lumenů až po dobu 50 hodin). Poslední dva, Stroboskop a SOS, pomáhají v mimořádných situacích. Další světelné režimy charakteristické pro taktické svítilny vyšší třídy je možné simulovat po zakoupení doplňkových barevných filtrů – červený, zelený, modrý a difúzní.

Také ostatní vlastnosti řadí svítilnu MT2A k nejlepším na světě. Výroba používá tvrzený materiál s povrchovou úpravou HA III zaručující vysokou odolnost proti mechanickému poškození. Vodotěsná je do hloubky 2 metry dle normy IPX-8 a nárazuvzdorná při pádu až z výšky 1,5 metru. Při délce 160 mm a průměru hlavy 22,6 mm váží pouhých 70 g bez baterií.

Nitecore MT2A je klenot patřící do základní výbavy každého, kdo holduje outdoorovému adrenalinu, ať už jako profesionál (ozbrojené složky, záchranáři, myslivci apod.) nebo milovník pobytu v přírodě. Kdo jí jednou přivykne, tak na ni nedá dopustit a zapomene-li ji doma, tak se cítí jako bezruký.