Nitecore MT2C

Nitecore MT2C

Velice skladná svítilna, které je menší než 13 centimetrů. I přes svou malou velikost dosahuje relativně vysokých světelných výkonů. Největší intenzita svitu, které je svítilna schopna, dosahuje 360 lumenů. Tento svit je možné použít necelé čtyři hodiny, s úměrně se snižující intenzitou svitu se zvyšuje i doba, po kterou je možné svítilnou svítit. Vysoký režim se 180 lumen vydrží až 5 hodin, střední režim se 70 lumeny až 15 hodin a nízký režim s 10 lumeny je možné používat 60 hodin. Světlo z LED Premium CREE putuje skrze parabolu s reflektorem, které vytváří hladký světelný kužel.

Vedle těchto režimů, které se vyznačují nepřetržitým svitem lze zvolit také blikající svícení. Světelný režim stroboskop v kombinaci s turbo režimem mohou využívat i bezpečnostní složky, nebo osoby v okamžiku, kdy se potřebují bránit. Svítilna Nitecore MT2C je vybavena také paměťovou funkcí, která spočívá v tom, že v okamžiku spuštění svítilny dojde k aktivaci režimu, který byl použit při posledním spuštění. Svítilna je určena jak pro využití doma, tak v terénu, byla proto zkonstruována tak, aby se při položení na hladký povrch nezačala kutálet. Po svém povrchu byla navíc vybavena vroubkovanou vrstvou, díky které nehrozí ani vyklouznutí z ruky.

Z hlediska příjmu energie je svítila Nitecore MT2C relativně nenáročným zařízením. Pro napájení lze používat jak alkalické baterie, tak i akumulátory. Z konstrukčního hlediska byla svítilna vybavena ultra čirým sklíčkem, které bylo vylepšeno antireflexním potahem. Tělo svítilny je sestrojeno z tvrzeného leteckého hliníku, který je nejen lehký, ale také odolný. Svítilna byla rovněž eloxována a splňuje tak nároky HA III Military. Díky bočním klipů je svítilna při položení nejen stabilní, ale i její přenos je ulehčen. Může být připnuta například k pásku.