Nitecore MT40 taktická svítilna LED CREE XM – L (U2)

Nitecore MT40 taktická svítilna LED CREE XM – L (U2)

Na českém trhu je nyní k dispozici NiteCore taktická svítilna, která je specifická úzkým světelným kuželem, jenž díky hluboké parabole vytváří. Dosvit tohoto zařízení je na relativně malou hmotnost obdivuhodný – svítilna má se svým světelným zdrojem dosah více jak tři sta padesát metrů. Stejně jako jiné svítilny z řady výrobků NiteCore je tato baterie samozřejmě zkonstruována z vysoce odolného a kvalitního tvrzeného leteckého hliníku.

Rovněž za přidanou hodnotu této svítilny je paměť na naposledy použitý světelný režim, což oceníte především v tomto případě, kdy svítilna nabízí celkem šest režimů - SOS, stroboskop, nízký, střední a vysoký. Zcela specifickou záležitostí je světelná funkce turbo. Svítilna je přizpůsobena použití v terénních podmínkách – vedle nárazuvzdornosti a voděodolnosti (do hloubky až dvou metrů) je baterie vybavena po svém obvodu vroubkováním, aby bylo maximálně podpořeno bezpečné držení. S modifikací povrchu souvisí i designová úprava svítilny znemožňující kutálení svítilny. Aby svítilna splňovala vysoké nároky na použití v extrémních podmínkách, bylo nutné přizpůsobit i jednu z nejdůležitějších vnějších součástí svítilny a to přední sklíčko. V tomto případě bylo vyztuženo tvrzením a potaženo antireflexním potahem.

Výkon svítilny přímo souvisí nejen s kvalitou použitých napájecích zdrojů, ale také s výškou intenzity svitu zvolených režimů. Na nejnižší možný režim je svítilna provozuschopná dvacet čtyři hodin. Na úkor doby použitelnosti je však nutno počítat s nižší účinností světla. Naopak, při svícení prostřednictvím turbo funkce produkuje sice svítilna nebývale intenzivní světlo, ovšem doba použitelnosti je zkrácena na půl druhé hodiny.