Nitecore MT40GT

Nitecore MT40GT

Taktika je červená nit táhnoucí se každým plánem od začátku do konce. Ani ten, kdo se vypravuje do světa divoké přírody, ji nesmí zanedbat. A je úplně jedno, zda jde o výlet za humna nebo do divočiny za adrenalinovými zážitky. V každém případě je taktické přibalit taktickou svítilnu do nepohody a špatné či žádné viditelnosti.

Vhodným kandidátem je Nitecore MT40GT. Tělo má vyrobeno z odolného leteckého hliníku s povrchem eloxovaným dle normy Military HA III. Díky vroubkovanému povrchu perfektně drží v ruce a rafinovaný design brání kutálení svítilny. Ultra čiré sklíčko je tvrzené a opatřené antireflexním povrchem. Svítilna tak přežije bez úhony pád až z výšky 1,5 metru a neublíží jí ani voda při ponoru do 2 metrů.

Nejen fyzické vlastnosti dělají z MT40GT správnou volbu. Snad ještě důležitější jsou její schopnosti posvítit na cestu. Dioda Premium CREE XP-L HI V3 LED s maximálním výkonem 1000 lumenů dosvítí na vzdálenost přes 600 metrů. To by nešlo bez precizně zpracované hladké paraboly reflektoru, která vytváří ostrý světelný kužel s tak extrémním dosvitem.

Nitecore MT40GT dokáže svítit na plný výkon 90 minut. Naštěstí umí i jiné režimy než Turbo. Vysoký 500 lumenů, Střední 250 lumenů, Nízký 90 lumenů. U taktické svítilny jsou samozřejmostí režimy speciální Stroboskop a SOS. Chloubou svítilny je velice jednoduché ovládání s přímým přístupem k režimu Turbo, který je možné přepnout do uživatelského režimu a v něm pak přepínat mezi zbývajícími režimy. K napájení diody slouží dva kusy napájecí Li-ion akumulátor 18650 nebo 4 kusy baterie CR123 s tím, že akumulátory mají větší výdrž – při výkonu 90 lumenů zajistí světlo po dobu 31 hodin.

MT40GT je vítanou společnicí nejen v přírodě, ale ocení ji i osoby pohybující se v průmyslových areálech a vůbec všude tam, kde je pravděpodobnost špatné viditelnosti. K výhodám lze přiřadit i možnost dokoupit montáž na zbraň nebo na jízdní kolo.

Zkrátka Nitecore MT40GT je úžasná a kdo chce být takticky in, ten by neměl netakticky váhat.