Nitecore NTP10 – taktické titanové pero

Nitecore NTP10 – taktické titanové pero

Ačkoliv jsou výrobky společnosti Nitecore známy především z oblasti svítilen, novinkou na trhu je jejich produkt určený pro zcela odlišný segment zákazníků. Jak již název napovídá, Nitecore si nejen pro český trh připravilo psací pero. Samozřejmě se nejedná o zcela obyčejnou psaní pomůcku, ale zařízení s několika možnostmi použití.

Psací pero Nitecore NTP10 je vyrobeno ze slitiny titanu a wolframu. Titan tvoří tělo pera, které je možné i díky integrované náplni používat během extrémních podmínek, kdy jiné propisovací tužky svou funkčnost ztrácejí.

Pokud považujeme psaní za primární účel tohoto pera, sekundární funkcí, a v určitých situacích neméně důležitou, je obranný charakter, který pero poskytuje. Wolfram, který byl při konstrukci svítilny použit, je součástí ostrého vysunovacího hrotu, který lze použít v nebezpečných situacích jako prostředek sebeobranného charakteru. Nemusíte tedy u sebe nosit neustále pepřové spreje, jejichž nevýhodou je, že občas vytečou do kabelky či tašky a jejich vnitřek nenávratně poničí. Propisovací pero lze tedy považovat za taktický výrobek.

Pero na první pohled působí velice pozitivním estetickým dojmem, o jeho sekundárním účelu vaše okolí nebude mít nejmenší ponětí. Pero je možné přenášet připevněné na kapse u košile díky titanové kapesní klipse. Pero lze s klidem rovněž uložit do zavazadla či brašny, k jeho přepravě slouží hliníkové ochranné pouzdro. Pero lze v zásadě přenášet kdekoliv a kamkoliv, je prakticky nezničitelné, vyznačuje se nebývalou pevností a odolností, ačkoliv jeho hmotnost nepřekračuje 19 gramů. Psací část pera tvoří tlaková náplň Fisher Space Pen, kterou využívají zejména astronauti ve vesmíru.

perem Nitecore NTP10 se budete cítit jako agent tajných služeb kdekoliv, kam své pero vezmete s sebou.