Nitecore P10

Nitecore P10

Taktická svítilna, která je schopna produkovat svit o intenzitě 800 lumenů. Hlavním činitelem je v tomto případě LED svítilna typu CREE XM-L2. Samotný zdroj světla, který poskytuje tuto hodnotu svícení, potřebuje i odpovídající přísun energie. Svítilna je proto důmyslně uzpůsobena použití jak akumulátorů typu 18650, tak i RCR123A a v neposlední řadě lithiových baterií CR123A.

Svítilnu Nitecore P10 je možné nastavit na tři odlišné světelné režimy – vysoký světelný režim s intenzitou 800 lumen, který je možné používat více jak čtyři hodiny. Střední světelný režim dosahuje hodnot 290 lumen, které je svítilna schopna udržet až devět hodin a v neposlední řade režim nízký, který září o síle 40 lumen, ale po dobu až 10 hodin. Světelný paprsek nejen díky těmto hodnotám dosahuje dosvitu necelých dvou set metrů.

Všechny tyto časové limity jsou však podmíněny použitím Li-ionové baterie 18650. Vedle těchto kontinuálních režimů svícení nabízí svítilna také stroboskopický efekt. Vzhledem k možnosti nastavení různých typů svícení je svítilna Nitecore P10 vybavena duálním patním spínačem, který aktivaci konkrétních světelných režimů ulehčuje. Použití stroboskopického efektu tak zpříjemňuje možnost využití spínače strobe ready, který tuto funkci neprodleně aktivuje.

Uživatel svítilny, který se s ní vydal například do terénu, bude mít díky zabudovanému indikátoru stavu baterií neustálou informaci o stavu napětí v bateriích.

Z technického hlediska tvoří svítilnu vedle zmíněné LED také ultra čiré minerální sklo, které disponuje antireflexní vrstvou. Svítilna je také vodotěsná a použitelná pod vodní hladinou až do dvou metrů. Odolnost proti nárazu je u tohoto zařízení již takřka samozřejmostí.